Göksu İmamoğlu’nu yine yalanladı

MOBİL REKLAM ALANI
03.10.2019
405
A+
A-

Göksu İmamoğlu’nu yine yalanladı

CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun deprem toplanma alanları hakkındaki iddialarını Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu yalanladı. Göksu,”İmamoğlu’nun söylediğinin aksine İstanbul’da sadece 11 toplanma alanı değişikliğe uğradı. 11 alanın 8’i CHP’li belediyelerin elinde” dedi.

ARA REKLAM ALANI

Esenler Belediye Başkanı ve İBB Ak Parti Grup Başkanvekili M. Tevfik Göksu A Haber televizyonunda çıktığı canlı yayınla İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nu yine yalanladı. CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun deprem toplanma alanları hakkındaki açıklamalarının doğru olmadığını söyleyen Esenler Belediye Başkanı Mehmet Tevfik Göksu, “Biz depremle ilgili konular konuşmamız gerekirken maalesef ki sonrasındaki manipülasyonları konuştuk. Sanki depremle ilgili konuşacak bir şeyi olmayanlar, başka şeyleri konu ederek aslında geçmişte AK Partili belediyelerin yapmış olduğu hizmetleri bir anda yok sayıp davet edildi mi edilmedi mi konusuna dönüştü” ifadelerini kullandı.

SAKİNLEŞTİRECEĞİNE…

Deprem’deki panik ortamının yöneticiler tarafından sakinleştirilmesi gerekirken CHP’li İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun infial yaratabilecek bir açıklama yaptığını söyleyen Tevfik Göksu, “Deprem olduğu zaman vatandaşı sakinleştirme yönünde açıklamalar yapmak gerekir. Fakat biz burada bu şekilde açıklamalar yapmak yerine “İstanbul’da toplanma alanları yok. Toplanma alanları imara açıldı” gibi bir açıklama duyduk. Herhalde İstanbul ile ilgili konuşacak bir şeyi olmayanlar böyle bir manipüle durumuna geçtiler” şeklinde konuştu.

Toplanma alanlarının değişkenlik gösterebileceğini söyleyen Göksu, “Toplanma alanları imara açıldı, yerlerine alışveriş merkezi yapıldı gibi açıklamaların kökü yalan. Toplanma alanı dediğiniz şey bir bölgede sabit tutulacak bir yer değildir. Değişkendir. Çünkü sabit olması için bizim planlarımızda toplanma alanı diye bir bölümün olması gerekir” dedi.

2 BİN 864 TOPLANMA ALANI VAR!
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun ve İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun toplanma alanları sayısı hakkındaki iddialarının da yalan olduğunu söyleyen Göksu, “AFAD’ın verilerine göre şuan İstanbul’da 2 bin 864 toplanma alanı bulunmakta” ifadelerini kullandı.

11 ALANIN 8’İ CHP’Lİ BELEDİYEDE
Konuyla ilgili İBB’ye soru yöneltildiğini de sözlerine ekleyen Göksu, İmamoğlu’nun söylediğinin aksine sadece 11 alanın değişikliğe uğradığını söyleyerek “Belediyenin söylediği 11 alanın 8’i CHP’li belediyelerin elinde” dedi.

 

MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.