ESENLER’DEN BİR YILDIZ DAHA PARLIYOR!

MOBİL REKLAM ALANI
03.07.2020
1.156
A+
A-

Atışalanlı Emin Bayram Galatasaray’da göz doldurmaya başladı…

Nihat Kahveci ve Emre Çolak’tan sonra Esenler’den bir futbol yıldızı daha parlıyor. Atışalanı Spor’da futbol hayatına başlayan kurt hoca Emin Tetikli’nin Galatasaray’a hediye ettiği 17 yaşındaki Emin Tetikli, Başakşehir maçındaki performansı ile göz doldurdu ve dikkatleri üzerine çekti.

ARA REKLAM ALANI

EMİN’İ KEŞFEDEN EMİN

Atışalanı’ndan sonra Galatasaray altyapısında oynamaya başlayan Emin Bayram’ı ilk keşfeden ilk hocası ve adaşı 62 yaşındaki emektar Emin Tetikli. Emre Çolak’ı da Atışalanı’ndan yetiştirip Türk futboluna kazandıran Emin Tetikli, Emin Bayram’ın nasıl keşfettiğini ve Galatasaray’a nasıl verdiğini Fanatik gazetesine anlattı. İşte tecrübeli hocanın anlattıkları:

POTANSİYELİ HEMEN GÖRDÜM
“Atışalanıspor olarak Emre Çolak’ı da Galatasaray’a kazandırdık. Çok dar imkanlarda oyuncu yetiştirmeye çalışıyoruz. 2013’te Emin Bayram futbol okulumuza gelmişti. Fiziğiyle diğer oyunculardan sivriliyordu. Ayakları da çok iyiydi. İlk görüşte ben futbolcunun nereye kadar gidebileceğini anlarım. Ondaki potansiyeli hemen gördüm.”

Emre Çolak’ı da Türk futboluna Emin Tetikli hoca kazandırmıştı…

GALATASARAY’A HEDİYE ETTİM

“Emin’deki potansiyeli görünce Florya’ya gittim. Ahmet Keskinkılıç hoca “Emin Tetik bize oyuncu vermez” dedi. Ben de (size bir adam vereceğim A Takım’da bile oynayacak) dedim. Emin’i bedavaya Galatasaray’a götürdüm, hediye ettim. Filiz lisans çıkarsak kulübümüz şimdi para kazanacaktı ama biz bu işi para için yapmıyoruz, kuruş para kazanmadık. Oyuncu çıkartmak bizim için gönül işi.”

BAŞAKŞEHİR MAÇINDA GURUR DUYDUK

“Gaziantep maçından önce oynama ihtimali vardı. Beni ziyarete geldi ve konuştuk sohbet etti. Helallik aldı. O maçta oynamadı. Oynamadığında sabretmesi gerektiğini söyledim. Başakşehir maçında ise kendisiyle gurur duyduk. İnsan emek verdiği oyuncuyu böyle görünce duygulanıyor.”

ÇOK İYİ YERLERE GELECEKTİR

“Zaman zaman konuşuyoruz zaten. Çok efendi ve saygılı bir çocuk. Kendisini daha da geliştirmesi gerekiyor. Bir stopere oranla gayet iyi bir ayağı var. Türkiye’de çok büyük bir yanlış var; herkes fiziğe bakıyor. Yeteneğe bakmıyorlar. Emin’de yetenek fazlasıyla var. Çalışmaya devam ederse çok iyi yerlere gelecektir.”

ZENGİNDEN FUTBOLCU OLMAZ

“Bizim burası varoş kesim. Emin Bayram da Esenler Atışalanı’nda oturuyor. Ailesi de tekstil işiyle uğraşıyor. Maddi durumları çok iyi değildi. Zaten zenginden futbolcu olmaz. Burada bir kolej var oradan 18 oyuncuya lisans çıkarttım hiçbiri olmadı. Çok kısıtlı imkanlara rağmen çok oyuncu çıkarttık. Çok büyük potansiyel var buralarda, biraz destek alabilsek çok iyi oyuncular çıkartabiliriz.”

EMİN BAYRAM KİMDİR?

Emin Bayram, 2 Nisan 2003 İstanbul doğumludur. Futbola Ataşılanı Spor’da başladı. 2018 yılında, henüz 15 yaşındayken Galatasaray’ın alt yapısına dahil olan Emin Bayram, 2019 yılında ise U17’ye geçiş yaptı. Emin Bayram, zaman zaman Fatih Terim tarafından kadroya alınmakta.  G.S. Emin Bayram ile de 2021-2022 sezonu sonuna kadar geçerli olmak üzere profesyonel futbolcu sözleşmesi imzaladı.

 

MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.