Esenler AGD’den İsrail protestosu

MOBİL REKLAM ALANI
15.11.2019
479
A+
A-

Esenler AGD’den İsrail protestosu

AGD Esenler İlçe Başkan Yardımcısı Hayrettin Aksu, Esenler Merkez Camii önünde, Cuma namazından sonra AGD Esenler adına basın açıklaması yaptı. Açıklamada, İsrail’in siyonist düşüncenin kötülük şebekesi olduğu vurgulandı.

ARA REKLAM ALANI

Basın açıklamasının ardından Filistin’de şehit olan Müslümanlar için gıyabi cenaze namazı kılındı. Basın açıklaması ve gıyabi cenaze namazında Saadet Partisi İlçe Yöneticileri ve SP üyeleri ve vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Açıklamanın ardından sloganlar ve tekbirlerle dağılan Esenler AGD’nin basın açıklamasında şu görüşlere yer verildi:
“Dünya farklı renklerden, ırklardan, kültürlerden, dillerden 7 milyar 800 milyon insana ev sahipliği yapıyor. Biz, hiçbir rengin, ırkın ya da dilin diğerlerinden üstün olduğunu düşünmüyoruz.
Yine biz, hiçbir topluluğu renginden, ırkından ya da dilinden ötürü de hor görmüyoruz.
Hangi renkten, ırktan ya da dilden olursa olsun bütün insanların Hazreti Adem (as)’ın torunları olduğuna inanıyoruz.
Yine biz, Müslüman olsun ya da olmasın, tüm insanların bu dünyada daha kolay ve daha güzel bir yaşam sürme haklarının olduğuna inanıyoruz.
Bu yüzden de insanların en hayırlıları olarak da insanlara faydalı olanları kabul ediyoruz.
Hiç kimse renginden, ırkından ya da dilinden ötürü iyi ya da kötü bir insan değildir. İnsanları iyi ya da kötü yapan tutum ve davranışlarıdır.
Bir ırkın diğerlerinden üstün ve ayrıcalıklı olduğu tezi üzerine kurulan hiçbir ideoloji insanlığa saadet getiremez.
Tüm insanlık için değil de sadece bir aile ya da bir kavim için yaşamı kolaylaştırmayı ve güzelleştirmeyi düşünenler, geri kalan insanlar için dünyayı cehenneme çevirirler.
İşte bir ailenin ya da bir ırkın çıkarlarını hak ve adaletin önüne geçiren sapkın ideolojilerin en belirgin örneği siyonizmdir.
Ve işte İsrail, siyonist düşüncenin eseri olan kötülük şebekesidir.
Bu kötülük şebekesi var olduğu günden beri tüm insanlığın baş belası olmuştur.
Siyonist çeteler, 1917’den bugüne, 100 yılı aşkın bir süredir Filistin topraklarını kan gölüne çevirmiştir.
İsrail demek, soykırım demektir, katliam demektir, vahşet demektir, terör demektir, zulüm demektir.
İsrail demek, ifsat, bozgun ve fitne demektir. İsrail demek, işgal, yağma ve talan demektir.
ABD güdümündeki bölge ülkelerinin ve hükümetlerinin sessizliği ya da vurdumduymazlığı İsrail’in küstahlığına ve şımarıklığına zemin hazırlamaktadır.
Küstah ve şımarık İsrail, hafta içerisinde İslami Cihad Hareketi’nin komutanlarından Baha Ebu’l Ata’nın bulunduğu eve saldırı düzenlemiş, saldırıda Baha Ebu’l Ata ve eşi Esma Ebu’l Ata şehit olmuşlardır.
Kendi yaptığı saldırının yine Filistinlileri tehdit olarak gören İsrail, abluka altında tutuğu Gazze’yi bombalamaya devam etmiş, 30 kadar kardeşimiz bu bombardımanla şehit edilmiştir. 50 kadar kardeşimiz de yaralanmıştır. Küstah ve şımarık İsrail bunu hep yapmaktadır.
Başta Türkiye olmak üzere, İslam ülkelerinin ABD ile olan bağımlılık ilişkileri İsrail konusunda ciddi adımlar atılmasına engel olmaktadır.
Müslüman halkın “Kahrolsun İsrail” demesi de İsrail’i kahretmemektedir.
İsrail’in hamasete karşı bağışıklığı vardır. Yapılması gereken en başta, her platformda, Filistin Halkına ve Filistin Mücadelesi’ne destek vermeye davet etmeliyiz.
İsrail ve Siyonizm karşıtı tüm hareketlerin daha etkin ve daha organize olması için çaba sarf etmeliyiz. Başta Türkiye olmak üzere, İslam ülkelerindeki hükümetleri İsrail konusunda daha sahici adımlar atmaya davet etmeliyiz.
Kendi ülkelerinde hak ve adaleti tesis edemeyen İslam ülkeleri hükümetlerinin İsrail konusunda da adım atamayacaklarını unutmamalıyız.
Bu coğrafyaya huzur ve barışı getirecek adımlar, ABD ve İsrail ile bir ve beraber olmakta değil, İslam ülkeleri ve ezilen diğer ülkelerle hak ve adalet ekseninde birliktedirler.
Allah şahittir ki biz Filistinli şehitler ve yaralılar için üzerimize düşen uyarı vazifesini yaptık. Dualarımız odur ki tüm Müslümanlar ve tüm ezilenler, zulüm ve işgallere karşı birlikte hareket edebilmeyi başarırlar.”

MOBİL REKLAM ALANI
ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.