“Okulda taciz”e yalanlama

MOBİL REKLAM ALANI
02.12.2019
309
A+
A-

Geçtiğimiz günlerde Hasip Dinçsoy İlkokulu’nda öğretmen ve öğrenci arasında yaşandığı iddia edilen cinsel taciz olayının gerçekle alakası olmadığı bildirildi.  Okul Müdürü Nihat Yeşilyurt, ” Haber tamamen asparagastır” dedi.

Çocuğumuz kadar aile de suçlu
Bazı internet sitelerinde geçtiğimiz günlerde yayınlanan “Okulda trajikomik taciz iddiası” haberini “Okulumuzda hiç olmayacak ve aklımızdan hiç geçmeyecek bir olay yaşandı” diyerek ifade eden Okul Müdürü Nihat Yeşilyurt, “Olayda tamamen suçlu olan çocuğumuz kadar aile de suçludur. Kendilerine video kayıtlarını gösterdim. Olayın ne şekilde geliştiğini anlattım. Ancak, aile ortaya koyduğumuz belgelere inanmayarak çocuğunun yapmış olduğu yanlışı savunarak bize hakaret etti. Okulumuzda herhangi bir öğretmenim böyle yaşanmış olaydan dolayı haklı bile olsa hiçbir öğrencime şiddet uygulamasına izin vermem ve şiddet uygularsa gerekli cezasını vermek için tüm mücadelemi ortaya koyarım” dedi.

ARA REKLAM ALANI


Haber tamamen yalan
Esenler’de yerel bir gazetecinin tek taraflı sadece aileyi dinleyerek böyle yalan bir haber yaptığını söyleyen Yeşilyurt, “Bu haberden dolayı haberi yapan gazeteciyi kınıyorum. Böyle gazetecilik olmaz ve bizleri de dinlemesi gerekirdi. Haber tamamen asparagastır’’ dedi. Yeşilyurt, “Öğrenci velileri de yaşanan bu olaydan dolayı aileye tepkilerini dile getirerek sitemde bulundular” diye konuştu.

Kaydolduğu gün bizim sorumluluğumuzda

Esenler Hasip Dinçsoy İlkokulu Müdürü Nihat Yeşilyurt, “Yapmış olduğumuz işin bir meslekten daha çok topluma iyi nesiller yetiştirmektir. Geleceğimiz olan nesillerin ahlaklı ve erdemli olabilmesi için sorumluluğumuzun bilinci ile mesleğimizi yapıyoruz. Okula velileri tarafından gönderilen çocuklarımız bizim emanetimizdir. Onlara kendi çocuklarımızdan daha hassas davranmak zorundayız. Onların bırakın eğitimleri ile ilgilenmeyi ailevi sorunlarıyla da ilgilenmek görevimizdir. Bir çocuk okula kaydını yaptırdığı gün öğretmeninin sorumluluğundadır. Öğretmen okul müdürünün,  okul müdürü de, milli eğitim müdürünün sorumluluğundadır” şeklinde konuştu.
Veli de tepkili

Olayla ilgili olarak öğrenci velileri de tepkili. Aynı okulda öğrencisi olan Kamuran Çakmak ise tepkisini şöyle dile getiriyor: “Yerel gazetecinin yaptığı haberden dolayı yalnız öğretmen ve olayın içinde olan çocuğumuz zarar görmedi. Okulda bulunan tüm öğrenci ve öğrenci velileri zarar gördü. Biz çocuklarımızı inanarak ve güvenerek bu okula kayıt ettirdik. Bizler öğretmenlerimizden gayet memnunuz.  Olay yaşandıktan sonra bizzat bir öğrenci velisi olarak kamera kayıtlarını inceledim. Gelişen olayda çocuğumuz çocuktur olabilir diye düşündüm. Ailenin okula gelip olayı kendilerine öğretmenlerimiz anlatmasına rağmen çocuğunu bu derece sahiplenmesi doğru değildir. Okulda müdürün ve tüm öğretmenlerin aileye olayı anlatmasına rağmen ailenin çocuğunu bu derece savunması bizleri hayrete düşürdü. Aslında çocuktan çok ailenin eğitime ihtiyacı var.

Eğitimsiz, bilgisiz ve cahil toplumlarda bu şekilde yaşanan olaylar çarpıtılmasının zararı herkese dokunuyor.  Gazetecilerin yapmış olduğu haber tamamen yalan olduğu gibi ailenin de söylemleri tamamen adaletten uzak ve sahiplenmeden öteye bir şey değildir”.
 

MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.