Bataklık Kurutulmadan

MOBİL REKLAM ALANI
13.09.2019
375
A+
A-

Bilinen meseldir; sinekle uğraşarak değil bataklığın kurutulması ile sineklerden kurtulunur.

Bu ülkenin geleceğine kast eden darbe girişimi hareketi üzerinden yaklaşık iki ay geçti ama bir türlü bir numaraya ulaşılamadığı gibi şimdi de ortalıkta devamı gelecek lafları dolandırılmaktadır.

ARA REKLAM ALANI

Mevcut iktidar FETO yapılanması ile o kadar paralel ki kendileri bile fazla kurcalamak istemiyor, bunu olağan üstü hal kapsamında olağan olmayan davranışlar göstererek sergiliyor!

Çıkış noktaları bataklığı kurutmak değil, sinekler ile uğraşmak olduğu için sürekli sinek avlamak ile zaman kaybediyorlar.

Bataklığı kurutmak için bataklığı iyi tanımak lazım, onu oluşturan katmanları bilmek lazım. Bu bataklığı oluşturan çamur tabakası şu katmanlardan oluşmaktadır:

İşbirlikçilik ve Teslimiyetçilik,

Hak İhlalleri ve Hukukun Siyasallaştırılması ile Kumpas Kurma,

Yapay Gündem Oluşturma ve İçi Boş Adamları Kurtarıcı Diye Yutturma,

Çoğunluk Oluşturup, Onları Birbirinden Habersiz Olacak Şekilde Sınıflandırma,

Mevcut yönetici erki bu yapı ile uğraşmak istiyor ise her şeyden önce bu tabakaları ortadan kaldıracak hamleler yapmalı, ondan sonra tek tük kalan sinekler ile uğraşmalıdır.

Bu iş hem çok kolay hem de çok zordur! Nasıl hem kolay hem de zor oluyor derseniz fedakârlık yapıp cesaret gösterirseniz çok kolay, yok günü kurtarayım sinekler ile uğraşıp vakit öldüreyim derseniz çok zor.

Bu işi çözmek için Simurg efsanesinde olduğu gibi İSTEK, AŞK, , MARİFET, İSTİSNA, TEVHİD, ŞAŞKINLIK ve YOKOLUŞ vadileri geçilmeden bu bataklık kurutulmaz. İsteği ve sebatı az olanlar, dünyevi şeylere takılanlar yolda birer birer dökülür. Yorulanlar, düşenler ve yan çizenler olur.

Önce ‘Aşk Denizi’nden geçip sonra ‘Ayrılık Vadisi’nde açanlar, ‘Hırs Ovası’nı aşıp, ‘Kıskançlık Gölü’ne’ girenler olur. Kananlar, kandıranlar ve kandırılanlar olur…

Önce bülbül geri döner, güle olan aşkını hatırlayıp; papağan o güzelim tüylerini bahane eder(oysa tüyleri yüzünden kafese kapatılırmış); kartal yükseklerdeki krallığını bırakamaz; baykuş yıkıntılarını; balıkçıl kuşu bataklığını özler…

Efsanenin sonunda sırrı sözcükler çözmüş: Farsça ‘si’, ‘otuz’ demektir. ‘Murg’ ise ‘kuş’.

Bu iş nasıl çözülecek? İşin sırrı paralel olanlar bu işi nasıl çözecek! Ya da işin sırrı sözcükte “para” da mı?

Fetönün okullarını birileri alıp bunları daha sonra başkalarına satıp bunun karşılığında askeri arazilere mi çöreklenecek, itiraz etmeyin bizde sizi kollayalım mı deniyor. Ya da birilerine seni Fetocu ilan ederim ver haracımı dediklerine dair dedikodularının gezdiği bir ortamda bu pislik ne kadar temizlenecek!

Plansız, programsız, sadece gösteriş olsun diye iş yapmak ve israfın bu bataklığın yaydığı gaz olduğunda hiç şüphe yok!

Biz kırk kişiyiz, kırkımızda kırkımızı biliriz! Bildiğimiz içindir ki bu çapsızlık, bu hedonist yaklaşım, bu aymazlık devam ettiği müddetçe, bataklık pis kokular salmaya devam edecektir.

“Rabbinizden size indirilene uyun. Onu bırakıp başka dostlara uymayın. Ne kadar da az öğüt alıyorsunuz!” A’raf Suresi 3. Ayet

MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.