TEKSTİL TÜRKİYE’NİN DEĞERİDİR

MOBİL REKLAM ALANI
15.01.2020
267
A+
A-

ESTEKS Projesi kapsamında gençlerle buluşan TRİSAD Başkanı ve İTO Meclis üyesi Mustafa Balkuv, tekstil alanında yaptığı çalışmalarla ülkesine vefa borcunu ödemeye çalıştığını söyleyerek, “Tekstil Türkiye’nin değeridir” dedi.

Esenler Belediyesi’nin, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, İstanbul Valiliği, İstanbul Kalkınma Ajansı ve Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği’yle ortaklaşa yürüttüğü Esenler Tekstil Atölyeleri İyileştirme (ESTEKS) projesi kapsamında Esenler Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde bir seminer düzenlendi. “Tekstil Sektöründe Gelişim ve Dönüşüm Başlıyor” sloganıyla gerçekleşen programda TRİSAD Başkanı ve İTO Meclis üyesi Mustafa Balkuv bilgi ve deneyimlerini gençlerle paylaştı.

ARA REKLAM ALANI

HÜKÜMLÜLERE MESLEK ÖĞRETİYORUZ

Tekstil alanında yaptığı çalışmalarla ülkesine vefa borcunu ödemeye çalıştığını ifade eden TRİSAD Başkanı ve İTO Meclis üyesi Mustafa Balkuv, yapmış olduğu projelerini şu sözleri anlattı:

“Tekstil adına güzel işler yapma gayretindeyiz. Derneğimizle birlikte açtığımız tekstil okulu bunlardan biri. Devletin de desteğiyle açtığımız okulumuzda 24 yıldır eğitim veriyoruz. Şu an 830 kişi sektörde ve çok önemli yerlerde. Ülkemize borcumuzu ödemeye çalışıyoruz. Tekstil Türkiye’nin değeridir. Ülkenin huzuruna hizmet eden çalışmalarımız da oluyor. Denetimli serbestlik yasasından faydalanan Türkiye’de 650 bin, İstanbul’da 110 bin hükümlü kamu hizmeti yaparak cezalarını çekiyorlar. Bu insanlara meslek öğretmek, topluma ve üretime kazandırmak adına kurs açtık.” Balkuv konuşmasının ardından, gençlerin sorularını cevapladı.

MOBİL REKLAM ALANI
ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.