Okulda trajikomik taciz iddiası

MOBİL REKLAM ALANI
13.11.2019
396
A+
A-

Geçtiğimiz salı günü Esenler Hasip Dinçsoy İlkokulu’nda yaşandığı iddia edilen trajikomik olay şaşkınlık yarattı.

İddiaya göre 7 yaşındaki ilkokul öğrencisi M.G.E okul bahçesinde arkadaşları ile oynarken önlerinden geçen 1-O sınıfı öğretmeni A.Ç isimli erkek öğretmene arkasından el hareketinde bulundu ve kaçtı.
Bunun üzerine öğretmen 7 yaşındaki 2. sınıf öğrencisi M.G.E’yi sınıfta bulunan 47 öğrencinin gözü önünde yerden yere savurdu.
Öğrencinin velisi E.E’nin “Son Dakika Esenler Haber” gazetemize yaptığı açıklamada ”Oğlum arkadaşları ile okul bahçesinde oynarken önlerinden geçen öğretmenin arkasından cüzdanının olduğu bölgeye vurup kaçıyor.

ARA REKLAM ALANI

Bunun üzerine erkek öğretmen A.Ç çocuğumu 47 öğrencinin olduğu ve hepsinin gözünün önünde yerden yere vuruyor. Sınıftaki çocukların anlattıklarına göre kafası ve beli sert şekilde masaya ve yere vurmuş bunu bir kaç kez tekrarlamış.

Sınıfta bulunan çocukların bize konuyu anlatırken inanılmaz şekilde korktukları gözlerinden net şekilde belli oluyordu. Çocuğum M.G.E’ye bu olayı sorduğumda bana korktuğu için ilk gün anlatamadı.
Dört gün sonra anlatabildi. Ben oğlumu olayın ertesi günü Bağcılar Eğitim ve Araştırma Hastanesine götürerek darp raporu aldım. Çocuğum yaşadığı travmadan dolayı okula gitmek istemiyor. Çünkü psikolojisi bozulduğu için çok korkuyor.
Okul müdüründen ve öğretmenden şikâyetçiyim
Aynı zamanda okul müdürü N.Y ve öğretmen A.Ç hakkında suç duyurusunda bulundum. Okul Müdürü hakkında şikâyetçi olma nedenim diğer velilere karşı beni ve oğlumu hedef göstererek kışkırtmasıdır.
Daha önce okul müdürü hakkında birçok şikâyet olduğunu fakat yapılan şikâyetlerin nedense çok dikkate alınmadığını öğrendim. Veliler arasında sürekli okul müdürü N.Y’nin arkasında birilerinin olduğunu ve şikâyetlerin bu yüzden sonuçsuz kaldığını duydum.
Biz veliler olarak çocuklarımızın okulda yaşadığı sorun ve şikâyetleri çözebilecek tüm yerlere ulaştırmaya çalışıyoruz umarım yaşadığımız bu mağduriyet son olur”

MOBİL REKLAM ALANI
ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.