KIVIRCIK ALİ TÜRKÜLERİYLE ANILDI

KIVIRCIK ALİ TÜRKÜLERİYLE ANILDI
MOBİL REKLAM ALANI
12.01.2020
350
A+
A-

Türk Halk Müziği’nin gönüllerde taht kurmuş ismi merhum Kıvırcık Ali, ölüm yıldönümünde Esenler Kadir Topbaş Kültür Sanat Merkezi’nde düzenlenen bir programla anıldı. Kıvırcık Ali’yi anma anma programına vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Merhum sanatçının hayat hikayesini içeren videonun paylaşıldığı programda, Kıvırcık Ali’nin Kızı  Ecem Gül Özütemiz, ağabeyi Sadık Özütemiz ve Esenler’in sevilen sanatçısı Hüseyin Uğurlu, Kıvırcık Ali’nin sevilen Türkülerini seslendirdiler.

Esenler Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nün organizasyonuyla Kadir Topbaş Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen anma programına, Esenler Belediyesi’nin derneklerden sorumlu Başkan Danışmanı Mehmet Kaya, “Kıvırcık Ali bu toplumun bir değeriydi. Kendisini çok yakinen tanıyan birisi olarak bu akşam elbette üzgünüm, hüzünlü bir gece yaşıyoruz. Saygı duyduğum bir sanatçının anılmasına katkı sunan belediyemize, Kültür Müdürlüğümüze ve bu salonun hazırlanmasında emeği olan herkese teşekkür ederim” dedi.

ARA REKLAM ALANI

9 yıl önce bir trafik kazasında yaşamını yitiren Türk Halk Müziği’nin sevilen seslerinden Ali Özütemiz’in (Kıvırcık Ali), “Vasiyetim iki kuzum; biri oğlum biri kızım” dediği çocuklarından kızı Ecem Gül Özütemiz, sahnede söylediği türkülerle izleyenlere duygulu anlar yaşattı. Ecem Özütemiz, “Babamın izinden yürüyorum, ona ve ülkeme layık olmaya çalışıyorum” ifadelerini kullandı.

MOBİL REKLAM ALANI
ETİKETLER: , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.