İYİ Parti’de Ömer Kara dönemi

MOBİL REKLAM ALANI
21.10.2019
1.530
A+
A-

İYİ Parti Esenler İlçe Başkanlığı’nda yapılan seçimin galibi Şeh Ömer Kara oldu. Asıl zaferin partiyi tek başına iktidara getirmek olduğunu belirten Kara, “Arkadaşlarıma şu an büyük bir sorumluluk yüklediler ve bu sorumluluğun altında ezilmemek için son nefesime kadar mücadele edeceğim” dedi.

Esenler İYİ Parti İlçe Başkanlığı Olağanüstü 1. Kongresi, Cumartesi günü Dörtyol Meydanı’nda bulunan Gürses Düğün Salonu’nda yapıldı. İki adayın yarıştığı seçimde, adaylardan Necdet Kiracı 88 oy alırken rakibi Şeh Ömer Kara ise 118 delegenin oyu ile Esenler İyi Parti’nin yeni İlçe Başkanı oldu.
Sabah saat 10.00 sularında başlayan kongrede Divan heyetine; Orhan Can, Mikail Karapınar, Lütfü Kahveci, Şenay Çolaklar ve Hasan Kürek seçildi.
Divan heyetinin oluşmasının ardından ilk konuşmayı Divan Başkanı Orhan Can yaptı.

ARA REKLAM ALANI

Allah ordumuzu muzaffer kılsın:
“Bir tatbikattayız biliyorsunuz. Biz savaş diyoruz, kimileri tatbikat diyor” diyerek sözlerine başlayan Can, “O nedenle, çok fazla eğlenceli şeyler çalmadık, çalmayacağız. Şehitlerimiz var maalesef. Ciğerlerimiz yanıyor. Neden şehit olduklarını da bu salondaki kimse eminim ki bilmiyor. Ancak ülkemizin kuruluşundan bu yana, bunlar ilk şehitlerimiz değil. Binlerce, yüzbinlerce şehidimiz, bir o kadar da gazimiz var. Onun için şu anda ülkemizin kuruluşundan bu yana şehit olanlar ve ülkemizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının anısına, herkesi bir dakikalık saygı duruşuna ve akabinde İstiklal Marşı okumaya davet ediyorum” dedi ve davetlileri saygı duruşuna davet etti.

İkinci konuşmayı İlçe Başkanı adaylarından Necdet Kiracı yaptı.

Sözlerine, Barış Pınarı Harekatında şehit düşen Mehmetçiklerimizin ailelerine baş sağlığı dileyerek başlayan Necdet Kiracı, “Allah askerlerimizi, ordumuzu muzaffer kılsın” dedi.Necdet Kiracı konuşmasını daha sonra şöyle sürdürdü:
“Bugün buradaki demokrasi şölenini, beraber yola çıktığımız arkadaşlarımız adına saygı ve sevgi ile selamlarım. Ben Necdet Kiracı, 1956 Kırklareli doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi memleketimde tamamladım. İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi, Tarih Bölümü mezunuyum. 28 yıllık eğitim hayatımın ardından müdür yardımcılığı görevi yaptım. 2009 yılında kamu görevimden emekli oldum ve siyasi hayatıma başladım. Partimiz hem kuruluş öncesi hem de kurulduktan sonra büyük demokrasi mücadelesi vermiş ve bu mücadeleyle Türk siyasetine yeni bir soluk, yeni bir ses getirmiştir.
Ağır baskılara ve iftiralara rağmen zor şartlarda kuruluşunu tamamlayıp, iki sene olmadan iki büyük seçim atlatmış partimizin omuzunda taşıyan iyi insanlar! İyilik hareketinin cesurları! Verdiğiniz emekler için hepinize ayrı ayrı teşekkür ederim. İyi Parti, başta İstanbul ve Ankara olmak üzere, birçok şehrin kazanılmasında Millet İttifakı’nın bir parçası olarak, büyük bir rol oynadı. 17 yıllık AKP iktidarının karşısında büyük bir başarı elde etmiştir. Türkiye’deki siyasi dengelerinin değişmesinde en büyük rol, iyilik hareketinin cesurlarına aittir. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ile il il gezdik, İYİ Parti tabelasını, Esenler’in göbeğine diktik. Maddi ve manevi desteğini esirgemeyen, partideki yönetici arkadaşlara ve üstün bir mücadele sergileyen parti yöneticilerime ve partili arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ederim. Malumunuz, yerel seçimler Esenler’de Millet İttifakı’nın İYİ Parti ile seçime girmesini ön görmüş idi. Ve belediye başkanlığı İYİ Parti’ye Esenler’de verildi. Ve bunun sonucunda iki tane belediyeyi temsilen meclis üyesi kazandık. Kendileri de burada, onlara ayriyeten çalışmalarında başarılar diliyorum. Ve inşallah bundan sonra birlikte çalışacağız ve devamlı İlçe yönetimi ile Esenler’in problemlerini birlikte çözmeye çalışacağız.
Gönül isterdi ki bu yerel seçimde, daha büyük bir başarı elde edebilelim. Fakat burada istişarelerin yapılmaması nedeniyle istediğimiz Esenler’de başarı bizi tatmin etmedi. Yani bizim gönlümüzden geçen, gerek belediye başkanlığı gerekse encümenlerden burada istişare yapılmaması, buradaki başarıyı biraz aşağı düşürmüştür.
Değerli hazirun, diğer delege seçimleri üzerinde de birkaç şey söylemek istiyorum. Yani delege seçimlerinde de tam demokratik bir uygulama yapılmadı. Ben daha önce ilçe başkanlığı yaptım ve gittik delegeler seçilmiş listeleri sandıklara attırdılar.
Böyle seçim olmaz arkadaşlar
İYİ Parti demokrasi için kuruldu. Kendi içimizde demokrasiyi uygulamazsak, Türkiye’de demokrasinin olmamasından ya da tek adamlıktan niye şikâyet edelim? Bunu önce, partimize demokrasiyi uygulayacağız. Gelen üyeleri, delegeleri direkt sandığa at; böyle seçim olmaz! Mahallelere göre ayarlamalar yapılır ve böyle seçime gidilir. Ben eğer seçilirsem buradaki tüm delegelerin huzurunda söz veriyorum ki, bu uygulamayı yapacağım.
Yapılan tüm yanlışlara ve ayrıştırmalara rağmen birlik ve beraberlik ortamı adına ortaya koyduğumuz uzlaşmacı tavrımıza rağmen, bu tavır olmadı. Benim adaylığım Salı günü ortaya çıktı. Daha önce iki arkadaşımız vardı, çağırdık gelin dedik, Esenler’de güçlü bir taban yok. Gelin, bunları birleştirelim ve tek adayla gidelim. Bu insanları karşı tarafa küstürmeyelim. Fakat arkadaşlarımdan Kemal Şen, (diğer adayların kendilerine de buradan teşekkür ediyorum) tamam dedi. Toplayalım dedik kırk elli kişi, bunu uzlaştıralım, tek kişiyle gidelim ve kimse dışarıda kalmasın. Fakat diğer arkadaşımız Sayın Ömer Kara buna razı gelmedi ve bu duruma geldik.
Buradan söz veriyorum, kazandığım takdirde ben kimseyi dışarıda bırakmayacağım. Benim listemde 65 kişi, diğer listede de 65 kişi var. Hepsini tek tek arayıp, gerekirse evlerine ve iş yerlerine gidip yine bu davaya dâhil edeceğim ve yola hep beraber devam edeceğiz. Değerli delegasyon ve saygıdeğer misafirler, bizler siyasi makam ve mevki gibi geçici şeyler için değil uğrunda yıllarca mücadele verdiğimiz emekler uğruna yapıyoruz. Esenler’de yaşayan herkes bilir ki, bizler hiçbir zaman çıkar ve makam peşinde olmadık.
Adalet ve hak arayışımızın sonunda kurduğumuz partimizin hakkını yedirmeyecek ve sonuna kadar bu uğurda mücadele edeceğiz! Eski alışkanlıklarla siyaset yapmak isteyen, benden olsun az olsun diyen zihniyetin yerine daha demokratik şeffaf ve hesap verilebilir bir yönetim sergileyeceğiz. Bizler Türk kültürünün hakim olması uğruna gece gündüz demeden, yılmadan, yorulmadan çalışacağız. Uğruna canımızı seve seve feda ettiğimiz ülkemizin bekası ve geleceği için elimizi taşın altına koyacağız.
Ve seçildiğim taktirde, yapacağım en önemli şeylerden, biraz önce bahsettim önce birlik ve beraberliği sağlayacağım arkadaşlar. Bunun için çok çalışacağız ve Esenler’de eski kurulduğu günlerdeki heyecanı, ilçeye tekrar yaşatacağım. Buna söz veriyorum.
İkinci olarak teşkilatlanma, bir mahalle teşkilatı kuramayan partiye, en az burada 40-50 bin seçmeni olan partiye; burada 20 kişilik 30 kişilik teşkilat kurmayan parti yükselemez. Esenler’e sahip olamaz. Biz bütün yönetim olarak, sadece Esenler değil, bütün yönetim olarak mahallelere gideceğiz ve üyelerimizi toplayacağız. Ve güçlü bir mahallede 20-30 kişilik teşkilatlarla sahaya ineceğiz. Bunu başardığımız zaman, İYİ Parti bayrağını daha yukarılara taşıyabiliriz. Ama bunu başaramazsak aynı duruma düşeriz.

Türkiye’ye umut olduk

Son olarak burada Esenler’in problemlerini dile getireceğiz. Yerel basın da burada, onlara da saygı ve hürmetlerimi sunarım. Her 15-20 günde bir onlarla toplantılar yapıp Esenler’in problemlerini partimizin çözümlerini anlatacağız. Ev ziyaretlerine devam edeceğiz. Partimizi tanıtıp, yükselmesi için mücadele edeceğiz.”

Kara: Aranızda olmaktan mutluyum
Diğer başkan adayı Ömer Kara kürsüye davet edildi. Partimizin 1. Olağanüstü Kongresi’ne hoş geldiniz, şeref verdiniz. Aranızda olmaktan büyük mutluluk ve onur duyuyorum” diye sözlerine başlayan Kara da konuşmasını özetle şöyle sürdürdü:

“Ülkemiz için hep birlikte yollara düştük. Türkiye iyi olsun istedik, olacak da, buna yürekten inanıyoruz. Adalet, barış, kardeşlik ve evrensel değerler için Genel Başkanımız Meral Akşener ülkeyi karış karış gezdi. Bize de ilham kaynağı oldu. Büyük bir partiyiz, Türkiye’ye umut olduk. Bu umudu yeşerten bizden önceki ilçe başkanlarımıza çok teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak yarışı ve bugün sorumluluk bizlerde artık. Bugün Esenler’e hizmet için adaylığımı koymuş bulunmaktayım. Aynı davanın hizmetkarlarıyız. Derdimiz millet sevdası, Türkiye iyi olsun istiyoruz. Kime görev verirseniz başüstüne diyeceğim. Önce Esenler iyi olsun diye, ardından İstanbul iyi olsun diye, nihayet Türkiye iyi olsun diye huzurunuzdayız. Ve bu şuurla çok çalışacağız. Evlatlarımıza daha iyi bir Türkiye bırakmak için çalışacağız.
Emanete sahip çıkmak için çalışacağız. Gün dostluk, barış ve dayanışma günüdür. Gün birliğimizi, dayanışmamızı güçlendirme günüdür. En samimi duygularımla oylarınıza talibim. Rabbim bizi mahcup etmesin.”

Konuşmaların ardından oylamaya geçildi. Oylama sonunda 2 oy geçersiz sayıldı. Necdet Kiracı 88 oy alırken rakibi Ömer Kara ise 118 delegenin oyu ile Esenler İyi Parti’nin yeni İlçe Başkanı oldu.

 

Yeni Yönetim Kurulu şu isimlerden oluşuyor
YÖNETİM KURULU
Asil Üyeler
1-Şeh Ömer Kara
2-Ali Daniş
3-Cemal Karadeniz
4-Şemsettin Uzun
5-Nihal Kaya
6-Hacer Kazan
7-Turgay Küçükdemir
8-Erol Aydın
9-Sibel Türk
10- Necdet Araz
11- Hakan Turan
12- Leyla Ateş
13-Ercan Karataş
14-Mustafa Aydın
15-Güler Uzun
16- Sinem Bunyak
17-Ayhan Demircioğlu
18-Dursun Demirci
19-MERYEM Tiyaki
20-Ercan Koç
21-Burhan Güler
22-Orhan Firik
23-Mukaddes coşar
24-Erol Binici
25-İbrahim Çam
26-Rafet Atıcıyurt
27-Abdullah Ogan
28-Serkan Bakır
29-Ayla Kahveci
30-Mehmet Peçe
31-Nazmi Güler
32- Mehmet Uslu
33-Orhan Karaca

Yedek üyeler
1-Gülay Önal
2-Gökhan Akyar
3-Enes hülagü
4-Sami Erdoğan
5- Eyüp Yarar
6-Zeynep Danış
7- Sinan Durmuş
8-Leyla Asil
9-Şükran Bunyak
10-Cemal Güler
11-Ali Bunyak
12-Sami Güven
13-Burak İnam
14-Nevin Kahveci
15-Oğuzhan Oğuz
16-Abdullah Gültekin
17-Nergis Sabır
18-Tolga Önal
19-Saniye Kandemir
20-Bülent Altıparmak
21-Aslıhan Önal Kahveci
22-Meral Türkol
23-Gürkan Bağrıaçık
24-Metein Toğacar
25-Fadime Coşgun
26-Yusuf Zorlu
27-Savaş Kabak
28-Aziz Tutuş
29-Elif Akyar
30-İbrahim Karataş
31-Bilal Topdağ
32-Ramazan Demiral
33- Şükrü Demirci

İl delege asil üye
1-Recep Özkan
2-Şeh Ömer Kara
3-Ali Daniş
4-Cemal Karadeniz
5-Şemsettin Uzun
6-Turgay Küçükdemirci
7-Lütfü Kahveci
8-Burhan Güler
9-Güler Uzun
10-Hacer Kazan
11-Ayhan Demircioğlu
12-Sedat Erdem
13-Dursun Demirci

İl delege yedek üye
1-Sibel Türk
2-Hakan Turan
3-Orhan Firik
4-Leyla Asil
5-Mehmet Uslu
6-Abdullah Oğan
7-Sami Erdoğan
8-Bilal Topdağ
9-Aziz Tutuş
10-Enes Hülagü
11-Erol Binici
12-Savaş Kabak
13-Leyla Ateş

MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.