İŞTE ESENLER’İN MODEL UÇAKLARI

MOBİL REKLAM ALANI
15.01.2020
414
A+
A-

ESGEV’li 26 öğrenci sekiz haftalık eğitimlerinin ardından “Model Uçak Başlangıç Kursu” sertifikalarını aldılar.
Esenler Belediyesi Kadın Aile ve Gençlik Hizmetleri Müdürlüğü bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik, Bilgi ve Hikmet Evleri öğrencileri “Model Uçak Başlangıç Kursu” sertifikalarını hazırlanan törenle aldılar. Hacı Lütfiye Gürses Gençlik, Bilgi ve Hikmet Evi’nde yapılan sertifika törenine, THK Fatih Şube Başkanı Necmettin Üçyıldız, Model Uçak ve Model Roket eğitmeni Hanife Özkan, İHA-1 pilotu İrfan Özkan, yamaç paraşütü pilotu Mehmet Mamaş ve Cihat Birdemir, RC Model uçak pilotu Semih Seçkin, Hikmet Evleri müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.
26 ÖĞRENCİ SERTİFİKALARINA KAVUŞTU
Türk Hava Kurumu Fatih Şubesi ve Esenler Halk Eğitim Merkezi destekleriyle gerçekleşen kursa, Erdem Beyazıt ESGEV, Hacı Lütfiye Gürses ESGEV ve Şehit Prof. Dr. İlhan Varank Bilim Parkı’ndan 26 öğrenci katıldı. Öğrenciler 8 hafta boyunca teori eğitimlerini tamamlayıp daha sonra model uçak parçalarını birleştirerek uçaklarını tasarladılar ve Uluslararası Havacılık Federasyonu ( FAI) onaylı sertifikalarını almaya hak kazandılar. Bugüne kadar ESGEV’lerde toplam 100 öğrenciye sertifikalı “Model Uçak Başlangıç Kursu” düzenlendi.
GÖSTERİLERİ İLGİYLE İZLEDİLER
Sertifika töreni sonrasında Esenler Deprem Parkı’nda model roket, yamaç paraşütü ve RC Model gösterisi gerçekleştirildi. Öğrenciler ve veliler bu özel anları heyecanla izlediler.

ARA REKLAM ALANI
MOBİL REKLAM ALANI
ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.