Esenler’de Siyer-i Nebi Coşkusu!

MOBİL REKLAM ALANI
16.12.2019
414
A+
A-

Anadolu Gençlik Derneği tarafından tüm Türkiye’de düzenlenen Siyer-i Nebi Yarışması Esenler’ de de gerçekleştirildi. Milli Eğitim Bakanlığı izniyle gerçekleştirilen sınav, Esenler’ de Atışalanı Anadolu Lisesi ve İbrahim Turhan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde gerçekleştirildi.

“Kaybedeni Olmayan Yarışma” sloganıyla düzenlenen yarışma hakkında Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Esenler Şube Başkanı Mehmet Gömeç şu bilgileri verdi:
-Sadece Esenler ’de yaklaşık bin gencimiz bu yarışmaya katıldı. Yarışmacıların aileleri de düşünüldüğünde bunun binlerce kitlenin Hazreti Muhammed’in hayatına odaklanması demektir. Biz her ne kadar “Kaybedeni Olmayan Yarışma” demiş olsak da, bu yarışmanın katılımcılarını hoşnut edecek elbette sürpriz hediyelerimiz olacak.
Biz en güzel hediyenin tüm katılımcılarının zamanlarını efendimiz ’in örnek hayatını öğrenmeye ayırmaları olarak görüyoruz.
Öte yandan, İslam’ı ya da Siyer-i sadece ve sadece bilmenin bir karşılığı olduğunu da düşünmüyoruz. Çünkü İslam bütünüyle insanın yaşaması için gönderilmiş bir dindir.
Efendimiz Hazreti Muhammed ise tutum ve davranışları ile hepimiz için örneklik teşkil eden bir önderdir.
Bizim Siyer-i Nebi Yarışması’ndaki en önemli amacımız bir gencimize daha Peygamber Efendimiz’ in (s.a.s) hayatını bir gencimize daha ulaştırmak tır.
Efendimiz, Allah‘a ve ahiret gününe iman eden ve rabbini çokça zikreden müminlerin en güzel örneği, önderi ve rehberidir. O, bir masal kahramanı değil, o hayatın tüm zorluklarına göğüs germiş kutlu bir elçidir.
O, bizim içimizden biri, sıkıntıya uğramamıza üzülen, bizim için endişe eden, bize şefkat ve merhamet gösterendir.
O, ‘Ben sizin babanız gibiyim’ diyerek bizi kendisinden ayırmayan, omzunda kerpiç taşıyan, açlıktan midesine taş bağlayandır.
O, Allah’ın üzerine yemin ettiği yüce hayatın sahibi, ilahi kelamın ete kemiğe bürünmüş halidir.
Onu sevmek, ona tâbi olmak, onun davasını anlayabilmek onun hayatını en güzel şekilde öğrenmekle mümkündür.
Hayatta en güzel şey, Allah ve Resul’ünü bilmek, Müslümanca düşünüp Müslümanca yaşamaktır.
Siyer-i Nebi Yarışmasına katılan bütün genç kardeşlerimize, sevgili peygamberimiz (s.a.s)’in izinde bir ömür niyaz ederim.

Dereceye giren öğrencilere verilecek ödüller 31 Aralık 2019 Salı günü saat 19.30’da Esenler Adem Baştürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilecek Mekke’nin Fethi programında takdim edilecek.

ARA REKLAM ALANI
MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.