Esenler KDH’de Emzirme Haftası kutlandı

MOBİL REKLAM ALANI
09.10.2019
356
A+
A-

1-7 Ekim Emzirme Haftası kapsamında Esenler Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi’nde anne sütünün ve emzirmenin önemine dikkat çekmek, bu konuda farkındalığı arttırmak amacı ile “Emzirme Haftası Etkinliği” düzenlendi.

Hastanenin zemin katı poliklinik girişine stand açılarak polikliniklere tedavi amacıyla gelen anne ve anne adaylarına; yeni doğan yoğun bakım hemşireleri, yeni doğan yakın izlem hemşireleri, emzirme danışman hemşireleri tarafından “ilk 6 ay sadece anne sütü” ilkesiyle, anne sütü, emzirmenin önemi, emzirme teknikleri konularında eğitimler verildi.

ARA REKLAM ALANI

Hastane Başhekimi Uzm. Dr. Saide Ertürk etkinlikte yaptığı açıklamada, Esenler KDH’nin Anne Dostu Hastane, Bebek Dostu Hastane, Yeni Doğan Bebek Dostu Hastane Unvanlarına sahip sayılı hastanelerden biri olduğuna dikkat çekerek, “Her 1-7 Ekim tarihleri arasında anne sütü ve önemi hakkında anne ve anne adaylarını bilgilendirmek için etkinlik düzenleyerek halkı bilinçlendirmeye ve farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz”dedi.

Etkinlik kapsamında Yeni doğan Hekimi Uzm. Dr. Dilek Yavuzcan Öztürk anne sütü ve önemi hakkında bilgiler verdi. Çocuk Hekimi Uzm. Dr. Erkan Akkuş, “Hastalıkların önlenmesi ve maliyetinin çok düşük olması nedeniyle anne sütü ile en uygun beslenme biçimidir. “diye konuştu.

Kanser daha az görünüyor

Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Derya Yıldız ise konuşmasında, “Emziren annelerde meme ve yumurtalık kanseri daha az görülmektedir. Ayrıca emzirme ile anne ve bebek arasında güçlü bir bağ kurulur’’ dedi.

Etkinlikte Yeni doğan YBÜ bebeklerinin fotoğraflarından oluşan fotoğraf sergisi halka sunuldu. Ayrıca çocuklara balon ve kurabiyeler dağıtıldı.

 

MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.