Cemal Kaya: CHP var oldukça cumhuriyet yaşayacak

MOBİL REKLAM ALANI
30.10.2019
541
A+
A-

Cumhuriyetin kuruluşunun 96.yıldönmü tüm Türkiye’de olduğu gibi Esenler ‘de de büyük bir coşkuyla kutlandı. Yoğun katılımın olduğu kutlamalarda cumhuriyet sevdalıları, (Yaşasın cumhuriyet, Mustafa Kemal’in askerleriyiz) gibi sloganlarla adeta yeri göğü inletti.

29 Ekim Cumhuriyetin Kuruluşunun 96. yıldönümü tüm Türkiye’de olduğu gibi Esenler ‘de düzenlenen törenle kutlandı. Halkın yoğun ilgi gösterdiği kutlamalarda, Türkiye laiktir laik kalacak” sloganları atılırken meşaleli bir de yürüyüş geçekleştirildi.

ARA REKLAM ALANI

Esenler Davutpaşa Caddesinden başlayan meşaleli yürüyüş Cumhuriyet Meydanına kadar devam etti. Yürüyüşe Oruçreis ve Turgutreis mahallesinden katılımın oluşmasıyla Dörtyol Meydanı adeta mahşer yerine döndü.

Mahşeri kalabalığa hitap eden CHP Esenler İlçesi Eski Başkanı Cemal Kaya, günün anlam ve önemine dair yaptığı konuşmada, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 96. yılını kutlamanın gururu ve coşkusu içinde olduklarını belirterek şunları söyledi.

“Hepimizin bildiği gibi bugün anlamlı bir gündür. Cumhuriyetimizin Kurucusu Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları başta olmak üzere kanlarıyla bu toprakları bizlere vatan yapan aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi minnet ve şükranla yâd ediyorum.

Bizlere emanet edilen bu bayrağı, bu vatanı ve bu yüksek değerlerimizi daha yukarılara çıkartmak için elimizden gelen tüm çabayı göstereceğimizden kimsenin şüphesi olmasın.

Vatanımızı ve milletimizi bölmeye çalışan nifaklara asla geçit vermeyeceğiz.  Emin olun ki Cumhuriyetimizi yıkmaya kimsenin güç yetiremeyecek.  Tek yürek olarak Esenlerden tüm dünyaya şöyle diyoruz. “B u vatan asla bölünmeyecek ve asla parçalanamayacaktır.”  Bu anlamlı günde bu meydanı dolduran cumhuriyet sevdalılarına teşekkür ediyorum.

Şunu asla unutmayın ki, Cumhuriyet Halk Partisi var oldukça, cumhuriyet sevdalısı bu gençlik var oldukça Cumhuriyetimiz ilelebet payidar kalacaktır.

Bu birlikteliğimiz var oldukça Cumhuriyetin Meşalesi Sönmeyecek, laik- demokratik cumhuriyetimiz emin ellerde Atatürk’ümüzün dediği gibi muasır medeniyet seviyesine daha kısa bir zamanda ulaşacaktır. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, yaşasın birlik ve beraberliğimiz diye konuştu.

CHP Esenler Eski İlçe Başkanı Cemal Kaya’nın yaptığı konuşmanın ardından çeşitli sloganlar atan kalabalık ilerleyen süreçte olaysız bir şekilde dağıldı.

 

MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.