Esenler futbolunun başı sağ olsun…Dereli dualarla uğurlandı

MOBİL REKLAM ALANI
04.11.2019
1.102
A+
A-

Esenler’de futbol deyince ilk akla gelen, Esenler Spor başta olmak üzere bir çok kulüpte antrenörlük yapan, Türk futboluna sayısız futbolcu yetiştiren Hilmi Dereli dualarla son yolculuğuna uğurlandı.
Yakalandığı amansız hastalıktan kurtulamayarak hayatını kaybeden Hilmi Dereli son yolculuğuna, ömrünün büyük bir bölümünün futbolcu yetiştirmekle geçtiği Kemer Mahallesi’ndeki Esenler Stadyumu’nun karşısında bulunan Kemer Güneştepe Camii’nden kaldırıldı. Beşiktaş’ın ve Milli Takımımızın eski yıldız futbolcularından Nihat Kahveci başta olmak üzere Esenler ve Türk futboluna çok sayıda öğrenci yetiştiren Hilmi Dereli’nin cenaze merasimine ailesinin yanı sıra, AK Parti Esenler İlçe Başkanı Umut Özkan, CHP eski İlçe Başkanlarından Cemal Kaya, bazı meclis üyeleri, Esenler Esnaf Odası Başkanı Şükrü Şahin, futbol kulüplerinin başkan, yönetici ve antrenörleri, futbolcular, bazı mahalle muhtarları, yakınları ve kalabalık bir vatandaş topluluğu katıldı. Kılınan cenaze namazının ardından hocaların hocası Hilmi Dereli’nin cenazesi, dua ve gözyaşları arasında Arnavutköy Mezarlığı’nda toprağa verildi.
Adına turnuva düzenlenmişti
Esenler Belediyesi’nin katkılarıyla bu sene içinde Hilmi Dereli Gençler Turnuvası düzenlenmiş, ilçedeki futbol kulüpleri büyük bir dostluk içinde maçlar yapmışlardı. Hilmi Dereli Gençler Turnuvası’nın önümüzdeki yıllarda da düzenlenmesi bekleniyor.
Diğer taraftan Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen ve TRT Spor’un deneyimli spor sunucularından Erdoğan Arıkan’ın sunduğu Spor Söyleşileri programına, Hilmi Dereli öğrencisi, Esenler’den yetişen eski milli futbolcu Nihat Kahveci ile birlikte katılmış, hatıralarını paylaşmıştı.


ARA REKLAM ALANI
MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.