Bağcılar esnafından hırsızlara not

MOBİL REKLAM ALANI
15.10.2019
308
A+
A-

İSTANBUL – Bağcılar’da esnaf  bir kişi sürekli sigarasını çalan hırsızlardan bıkınca ilginç bir yöntem geliştirdi. Esnaf, sigara paketine not yazarak bıraktı. Bağcılar Esenler Caddesi üzerinde esnaflık yapan Muhittin Çavdaroğlu sürekli hırsızlığa maruz kalınca hırsızlara karşı bu yöntemi buldu. Dükkana gelen müşteriyle ilgilenen Çavdaroğlu, tekrar masasına geldiğinde sigara paketini ve çakmağını bulamadı. Bu durumun sürekli tekrarlanması üzerine Çavdaroğlu, iş yerinin güvenlik kamerasına baktı.  Çavdaroğlu, kamera kayıtlarını incelediğinde sigara ve çakmağını caddeden geçen gençlerin çaldığını gördü.

Sigara paketinin içine not yazdı

ARA REKLAM ALANI

Bunun üzerine Çavdaroğlu’nun aklına hırzılara not yazmak geldi. Boş sigara paketinin içine izmaritleri koyduktan sonra, bir kağıda not yazdı. Çavdaroğlu, “Hırsızlık çok büyük günahtır. Bir daha yapma” diye not yazdıktan sonra paketin içine yerleştirdi. Esnafın  masa üzerine koyduğu paket, yine yoldan geçen gençler tarafından çalındı. Yaşananlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Ben de artık boş paketlerimi atmıyorum

Daha önce telefon başta olmak üzere bir sürü eşyasının çalındığını söyleyen Çavdaroğlu,  “Müşteri geldiğinde kalkıp sonra masaya gelip baktığımda hep sigaram yok. Daha farklı şeyler çaldırdığım oldu, çakmak, ufak tefek şeyler. Telefon çaldırdığımız da oldu. Bir müşterinin telefonu çalındı. Boş paketin içine izmaritler, çöpler doldurdum. İçine not kağıdı yazdım, ‘Hırsızlık kötü bir şeydir’ diye, onu da içine koydum. Bu sefer değişik kişiler tarafından o da çalındı. Ne zaman koysam da çalınıyor. Ben de artık boş paketlerimi atmıyorum, onları saklıyorum gelip burada masanın üstüne koyuyorum” dedi.

 

MOBİL REKLAM ALANI
ETİKETLER: , , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.