Yine yüreklerimiz yandı

MOBİL REKLAM ALANI
12.09.2019
318
A+
A-

Bir önceki yazımda, Aktütüne ve Diyarbakır’daki hain saldırıya değinmiş, bu saldırıda hayatını kaybeden evlatlarımıza Allahtan rahmet geride kalanlarına ve tüm Milletimize de başsağlığı dileyerek başlamıştım.

Dün yine yüreklerimiz yandı.İçimiz burkuldu. Bu kez acı haber Hakkari’den geldi. Hakkari’nin Kavaklı bölgesinde güvenlik güçlerimiz ile PKK’lı teröristler arasında çıkan çatışmada 5 askerimiz daha şehit oldu. Yine ocaklara ateş düştü. Yine uçaklar, helikopterler havalandı.

ARA REKLAM ALANI

Sonuç:
Ülkeyi yönetenler yine aynı cümleleri telaffuz ettiler. “Başımız sağ olsun. Vatan sağ olsun şehitlerimizin kanları yerde kalmayacak. Vs.”

İyi de,

Yıllardır hep aynı sözleri söylemiyor muyuz?.
Yıllardır hep şehit cenazeleri kaldırmıyor muyuz?
Yıllardır bu terörün kökünü kazıyacağız demiyor muyuz?

Ama bir türlü yapamıyoruz. Ve bunu da bu millete bir türlü açıklayamıyoruz!

Ve buna rağmen Türk hükümetinin barışçıl söylemlerini fırsat bilen ve bu iyi niyeti suiistimal eden teröristler hala can almaya devam ediyor.

Terörün iç ve dış yardakçıları, hala “insan hakları” gibi sözlerden utanmadan, sıkılmadan söz edebiliyor.

Onlar ki bu ülkenin ekmeğini yemiş, suyunu içmiş insanlar. Hem de hayatını kaybeden onlarca şehidin yaşama hakları yokmuş gibi. Halbuki en kutsal olan insanın yaşama hakkıdır.

Hem insanın yaşama hakkını hiçe sayacaksın, katledeceksin ardından da insan haklarından söz edeceksin. Bu dünyanın hiçbir yerinde kabul görebilecek bir tutum değildir.

Türk Milletinin sabırlı tutumu ve yaptığı her iyiliğin kötülükle mukabele gördüğünü dönüp tarihe baktığımızda bunu açıkça görebilmekteyiz.

Ve bu Milletinin sabrının tükendiğinde neler yapabileceğini de yine tarihe baktığımızda görebiliyoruz.

Belki bugün teröre çanak tutanlar, o gün aziz şehitlerimizin kanının yerde kalmadığını gördüklerinde ne kadar yanlış yaptıklarını anlayacaklardır ama bu geç olmuş da olabilir.
Bu ve benzeri olayları yine tarihe baktığımızda sonucunun ne olduğunu açıkça görebiliyoruz.

Yüce Atatürk’ ün dediği gibi; söz konusu vatan olunca, gerisinin bir teferruat olduğunu bu millet gayet iyi bilmektedir. Şehit cenazelerinde genç-yaşlı -kadın-kız herkesin bende- bizde asker olmak istiyoruz diye haykırışları hala kulaklarımda. Terör döktüğü kanın her damlasında mutlaka boğulacaktır. Bir kez daha milletimizin başı sağ olsun.

Dün internette dolaşırken gözüme bir yazı ilişti. Adının açıklanmasını istemeyen bir Özel Harekatçı bakın neler yazmış. Haber 7 sitesine gönderilmiş olan yazının virgülüne dahi dokunmadan siz okurlarıma paylaşmak istedim.

“ben devlet görevlisiyim ismimi farklı yazdım. dün gündüz başlayıp bugün sabahın erken saatlerine kadar kobralar ve skorski helikopterler hakkari semalarını çınlattı. ve ne yazıkki sabaha karşı yine şehitlerimiz ve yaralılarımız getirildi. lütfen bu haberleri göz ardı etmeyelim ve daha fazala gündeme getirelim. daha ne kadar bizi dağlara salmayacaklar. ben polis özel harekat personeliyim. lütfen bize artık yerinize oturun siz bekleyin demesinler. artık yalvarıyoruz. her şehidimiz olduğunda bizler hüngür hüngür ağlıyoruz.mademki bizlere ihtiyaçları yoktu nerden eğitildik ve neden devletimiz bu kadar zahmete girdi..? sizde üzerinize düşeni yapın ve terör lanetini başımızdan hep birlikte tek yürek olarak def edelim. saygıolarımla”

MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.