VATANA 5 OĞLUM FEDA!  

VATANA 5 OĞLUM FEDA!  
MOBİL REKLAM ALANI
15.07.2020
1.163
A+
A-

15 Temmuz şehidi annesi böyle haykırdı

 Esenler’de, 15 Temmuz darbe girişiminde önünde durduğu tankın üzerinden geçmesi sonucu şehit olan Muhammed Ali Aksu’nun Samsun’da yaşayan annesi Ezine Aksu (82), “Yaşadığımız acı çok büyük. İki tane torunum var oğlumdan geriye kalan, onlar bana yadigar. Benim 5 oğlum daha var. Bu devlet, vatan için gerekirse onları da yine yollarım” dedi.

ARA REKLAM ALANI

Esenler’de, 15 Temmuz 2016’da hain darbe girişiminde önünde durduğu tankın üzerinden geçmesi sonucu şehit olan Muhammed Ali Aksu’nun (38) Samsun’un Alaçam ilçesi Doyran Mahallesi’nde yaşayan annesi Ezine Aksu, oğlunun ölüm yıldönümünü hem acı hem de gurur içinde geçiriyor. Acılı anne 15 Temmuz nedeniyle içinin buruk olduğunu ancak vatan için diğer evlatlarını da göndermeye hazır olduğunu söyledi. Ezine Aksu, şehit oğlunun yadigarı olan torunları Muhammet Rıdvan ve Muhammet Ömer Aksu’ya gözü gibi baktığını dile getirdi.

Şehit Muhammed Ali Aksu 

VATAN SAĞOLSUN

Ezine Aksu, darbe girişiminden bir gün önce İstanbul’dan Samsun’a geldiğini belirterek, “Televizyondan olanlara baktım ve dedim ki ‘İstanbul karışıyor’. Sonra bir telefon geldi, oğlumun öldüğünü söylediler. Önce inanamadım. Oğlumun üzerinden tank geçmiş, şehit olmuş. Yaşadığımız acı çok büyük. İki tane torunum var oğlumdan geriye kalan, onlar bana yadigar. Benim 5 oğlum daha var. Bu devlet, vatan için gerekirse onları da yine yollarım. Korkmuyorum, yaşıyoruz, huzurluyuz ama gel benim içime sor. Ana yüreği bu, ben kendim yetim büyüdüm, şimdi içerim taş oldu artık. Vatanımız sağ olsun. Cumhurbaşkanımızdan Allah razı olsun. Oğlum evden çıkarken akrabalarımız görüyor. ‘Ölürsünüz, gitme, silah sesi geliyor’ diyorlar o da ‘Ölürsek şehit oluruz’ diyor. Yeğeni ile birlikte gidiyorlar, oğlum şehit, yeğeni gazi oluyor” diye konuştu.

EVİ ÖYLECE DURUYOR

15 Temmuz’un yıl dönümünde yüreğinin buruk olduğunu dile getiren Aksu, “Kader böyleymiş. Çok zor, acısı çok büyük. Şehit oldu ama acısını gel bana sor. İstanbul’da tüm ailemiz bir apartmanda kalıyoruz. Oğlumun yaşadığı ev olduğu gibi eşyalarıyla duruyor. Boşaltıp da kiraya bile veremedik. 4 yıldır ev boş, içimiz dayanıp da veremedik kiraya” diye konuştu.

Şehit Muhammed Ali Aksu 

 

MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.