Öğrencisini döven öğretmene hapis…

MOBİL REKLAM ALANI
06.11.2019
330
A+
A-

Kitap silah sayıldı

Esenler’de öğrencisi H.S.S.’yi (9) kitapla darp ettiği iddia edilen öğretmen N. D.’nin (53) yargılandığı davada mahkeme kararını açıkladı. Mahkeme sanık öğretmenin 4 yıl 2 ay hapis ile cezalandırılmasına hükmetti.

ARA REKLAM ALANI

Esenler’de bir ilköğretim okulunda olayın yaşandığı dönemde 1. sınıf öğrencisi olan H.S.S’yi darp ettiği gerekçesiyle yargılanan öğretmen N. D.’nin davası karara bağlandı.

Bakırköy 29 Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen duruşmada mağdur çocuğun babası Remzi Serbest’in vefat ettiği için duruşmaya katılmadığı kaydedilirken, müşteki anne Songül S. ile avukatı hazır bulundu.
Beyanı sorulan müşteki avukatı Adli Tıp Kurumu’ndan yaralanmaya ilişkin alınan raporda yara izinin sabit olduğunun açıklandığını hatırlatarak “Bir diyeceğim yoktur, iz sabittir. Sanıktan şikayetçiyiz. Cezalandırılmasını talep ediyoruz” şeklinde konuştu.

Mahkeme kararını açıkladı.

Mahkeme heyeti öğretmenin öğrencisine vurmak için kullandığı kitabı silah olarak kabul ederek N. D.’nin ‘silah ile kasten yaralama’ suçundan 4 yıl 2 ay hapis ile cezalandırılmasına hükmetti.

Nasıl olmuştu?
Esenler’de bir ilkokulda öğretmenlik yapan N. D. (53) 20 Nisan 2017 tarihinde iddiaya göre dersi dinlemeyen öğrencisi H.S.S.’ye elinde bulunan kitap ile vurmuştu. Göz altına gelen bu darbe sonucu yaralanan ilkokul öğrencisi çocuğa 4 dikiş atılmıştı. Yaşanan olayla ilgili aile ve çocuk şikayetçi olmuştu. İfadesi alınan öğretmen N. D., öğrencisinin sıraların arasında dolaşırken kitabı gayri ihtiyarı çocuğun gözlüğüne değdirdiğini ve yaralanmaya sebebiyet veren cismin kitap değil gözlük olduğunu söylemişti. Öğrenci H.S.S. ise kalemini yere düşürdüğünü ve almaya çalışırken öğretmeninin dersi dinlemediği için yüzüne vurduğunu söylemişti.

Öğretmen N. D. hakkında ‘kamu görevlisinin sahip olduğu nüfuzu kötüye kullanmak suretiyle, çocuğa karşı silahla basit yaralama’ suçundan, 6 aydan 1 yıl 6 aya kadar ceza isteminde bulunulmuştu.

MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.