KOBRA HABER PEŞİNDE

MOBİL REKLAM ALANI
01.07.2020
632
A+
A-

O sivri dilli bir sosyalist. Yıllarca emperyalizme karşı büyük mücadeleler vermiş bir gazeteci. O yıllardır Esenler CHP içerisinde siyaset yapmış, hep muhalefet kanatta yer almış iyi bir teşkilatçı.

ARA REKLAM ALANI

Esenler’de yaşıyor. Keskin ve sivri dilli yazıları bazılarını rahatsız etse de o doğru bildiği yoldan asla ödün vermiyor. Hemen her yazısında özgür basın ve örgütlü bir toplum anlayışına vurgu yapıp STK’ları savunuyor. Adı Hüseyin Koç ama onu herkes ‘Kobra’ diye tanıyor.

Esenler’in Kobra’sı geçtiğimiz günlerde uzun bir tatile çıktığını açıklamıştı.  Tatilini Çanakkale’nin Bayramiç ilçesi sınırlarında yalancı bir cenneti andıran doğa içerisinde bulunan saunalı, havuzlu, 5 yıldızlı bir otelde geçiren Kobra, mesleği gereği yazmadan duramıyor… Tatil yaptığı yöreden çeşitli fotoğraflar paylaşan Hüseyin Koç burada da kendine göre bir haber çıkarmış. “Rüşvetin meşrulaştığı yer” başlıklı bir yazı kaleme alan Koç, yıllardır dededen toruna aktarılan bir efsaneyi şöyle kaleme almış.

Koç’un işte o yazısı:

Dünya var olduğundan bu güne insanoğlunun en çok rahatsız olduğu konulardan biride rüşvettir. Ama bu alışkanlığın Tanrıçalardan bize miras kaldığını biliyoruz.

Efsaneye göre İDA Dağında ilk kez güzellik kraliçesi seçimi yapıldığını kocaman bir tabelada yazılı olarak anlatılıyor.

Kral Priamos’un bir kuşuyla dağda ölüme terk ettiği oğlu Paris, bir ana ayı tarafından emzirilerek kurtarılıp büyüyüp yaman ve yakaşıklı bir delikanlı olur. Bir gün güzeller güzeli Tanrıçalar Hera, Athena ve Aphrotide arasında kimin ez güzel olduğu konusunda kavga çıkar. Kavgayı çözümlemek üzere Zeus, Paris’i görevlendirir.

Paris birbirinden güzel üç kadın arasında seçimi nasıl yapıp elmayı kime vereceğini düşünürken belki de dünyanın ilk rüşvetlerinden biri devreye girer.

Hera “Asya ve Avrupa Krallığını”, Athena “Savaşta Dünyanın En Büyük Yiğidi” olmayı ve “İnsan Üstü Akıl” vaad ederler.

Aphrodite ise; “Benden Sana En Güzel Kadın Sevgisi” der.

Paris, krallığı ve kahramanlığı bir kenara itip sevgiyi seçer ve Aphrodite’ye uzatır elmayı. Böylece dünyanın ilk güzellik kraliçesi seçimi sonuçlanır.

Kraliçe seçilir ama rüşvet de bu seçim ile meşrulaşmış olur.

MOBİL REKLAM ALANI
ETİKETLER: ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.