HALİME ÇAVUŞ ESENLER’DE ANILACAK

MOBİL REKLAM ALANI
29.01.2020
416
A+
A-

1898 yılında Kastamonu Duruçay köyünde dünyaya gelen ve 20 Şubat 1976 yılında 78 yaşında vefat eden Milli Mücadele Kadın Kahramanlarından Halime (Çavuş) Kocabıyık, vefatının 44’üncü yılında Esenler ‘de anılacak.

Kas-Der Esenler Şubesi ve Esenler Belediyesi ortaklığında 15 Şubat 2020 tarihinde saat 19.00’da yapılacak anma programı Dr. Kadir Topbaş Kültür ve Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek.

ARA REKLAM ALANI

Kas-Der Esenler Şube Başkanı Orhan Küllüoğlu, yaptığı açıklamada; “Ailesinin engellemesine rağmen savaşa katılmaya karar veren, olmayacağını anlayınca ise erkek kılığına girerek, İnebolu’dan Ankara ve Sakarya’ya cephane taşıyan yardım kolunda görev alan Halime Çavuş’u, anma ve anlama programında hemşerilerimiz başta olmak üzere Esenler halkımızla birlikte olacağız” dedi.

Küllüoğlu, “Yer altında binlerce kefensize yurt olan bu topraklar üzerinde, Halime Çavuşları anlamak, Türkiye’yi ecdadı anlamak olacaktır. Biz bastığı yerleri toprak diyerek geçmeyen milletimizle 15 Şubat’ta omuz omuza tarihi yeniden tekerrür ettireceğiz” diye konuştu

MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.