FELÇLİ MUHAMMED’E POLİS YETİŞTİ

MOBİL REKLAM ALANI
21.04.2020
447
A+
A-

Elektrikler kesildi, jeneratörün benzini bitti…

Sokağa çıkma yasağı sürerken gece 02.30’da Esenler’de bir ara elektrikler kesilince 4 yıldır makineye bağlı yaşayan 11 yaşındaki Muhammed Türk’ün imdadına polis yetişti. Polis, jeneratöre benzin getirerek Muhammed’in makinesinin çalışmasını sağladı.
Menderes Mahallesi’nde gece saat 02.30 sıralarında sebebi bilinmeyen bir arıza nedeniyle elektrikler kesildi. Edinilen bilgiye göre, yaklaşık 4 yıldır yatağa ve makineye bağımlı olarak Serebral Palsi (Beyin Felci) tedavisi gören 11 yaşındaki engelli Muhammed Türk’ün babası Rıdvan Türk ise hemen elektrik arıza ihbar hattını arayarak durumu anlattı. Telefondaki görevli de arızanın kısa zamanda çözüleceğinin bilgisini verdi.
JENERATÖRE BENZİN İSTEDİ
Sokağa çıkma yasağı nedeniyle Baba Rıdvan Türk ise herhangi bir olumsuzluk durumlarında engelli oğlunun tedavisinin aksamaması için evin bahçesinde bulundurduğu jeneratörü çalıştırmak için harekete geçti. Ancak jeneratörün de benzinin bittiğini gören çaresiz baba hemen ‘155 Polis İhbar’ hattını arayarak polislerden yardım istedi. Polis telsizinden yapılan anons sonrası Esenler İlçe Emniyet Müdürlüğü’ne bağlı devriye polis ekipleri, en yakın akaryakıt istasyonundan engelli Muhammed için evin bahçesinde duran jeneratöre benzin aldı. Kısa sürede ailenin yanına gelen polis ekipleri, bidon içindeki benzini aileye teslim etti. Baba Rıdvan Türk ise gelen polislere teşekkür etti. Bu arada bir süre sonra mahallenin kesilen elektrik arızası da BEDAŞ tarafından giderildi.

POLİSİMİZE TEŞEKKÜR EDİYORUM
Rıdvan Türk, “Gece elektriklerimiz gitti. Engelli çocuğumuz var bir tane. Makineye bağlı olduğu için şarjı uzun dayanmıyor. Bu yüzden evin bahçesinde jeneratör sürekli duruyor. Çoğu zaman belli olmuyor, elektrik kesintisi olduğu zaman çalıştırmak zorundayım. Sokağa çıkma yasağı da var bu yüzden polislerden yardım istedim. Allah razı olsun polisler de benzin getirip işimizi gördüler. Az önce de elektriklerimiz geldi. Polislerimize teşekkür ediyorum” dedi.

ARA REKLAM ALANI
MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.