Ceketini ayakkabısını çıkarıp yürüdü ve

02.12.2019
707
A+
A-

Göksu İmamoğlu’nun tavsiyesine uydu

 İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun 9 Ekim 2019 tarihinde Esenler’e yaptığı ziyarette, “Tevfik bey o zaman siz İBB Meclisi’ne gelirken burada biraz yürü de elektriğini alsın” şeklindeki tavsiyesine uyan Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu, ceketini çıkarıp Şifa Bahçesi’nde yürüyerek stres attı.

ARA REKLAM ALANI

 

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, 9 Ekim 2019 Çarşamba günü Esenler Belediye Başkanlığı’nı ziyaretinin ardından 15 Temmuz Millet Bahçesi’ne geçmiş ve burada da incelemelerde de bulunmuştu. Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu,15 Temmuz Millet Bahçesi içinde bulunan ve ayakkabısız yürüyüş yapılan, ziyaretçilerin elektriklerini almalarına yarayan Şifa Bahçesi hakkında da İmamoğlu’na bilgi vermişti.  Bunun üzerine Ekrem İmamoğlu, “Tevfik bey o zaman siz İBB Meclisi’ne gelirken burada biraz yürü de elektriğini alsın” şeklinde bir espri yapmış oradakiler tarafından kahkahayla karşılanmıştı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu bu ana ilişkin videoyu sosyal medya hesabı twitterden paylaşmış, video kısa sürede çok sayıda yorum ve beğeni almıştı.

Göksu bu esrprili tavsiyeye uydu

Esenler Belediye Başkanı M. Tevfik Göksu da Ekrem İmamoğlu’nun bu esprili tavsiyesine uyarak 15 Temmuz Millet Bahçesi’nde incelemelerde bulunurken Şifa Bahçesi’nin yanına geldiğinde yanındaki ekip arkadaşları ile birlikte ceketini ve ayakkabılarını çıkarıp yürüyüş yaptı. Göksu yürüyüş sırasında Esenler Şifa Bahçesi’ni de tanıttı. Göksu bahçeye nasıl girileceğini uygulamalı olarak anlattı. Esenler Şifa Bahçesi’nin ‘şifa’ dağıtacağını söyleyen Göksu, “Burası Türkiye’nin ayakkabısız girilen ilk parkı. Burası dinlenmek ve sohbet etmek amaçlı bir mekân olduğu gibi aynı zamanda terapi ve sağlık açısından da çok önemli bir mekân. Değişik kumlardan, materyallerden ve metallerden oluşan yürüyüş parkuru var. Bu yürüyüş parkurunda yürüdüğünüz takdirde bütün vücut sistemi ayakların altında. Ayakların altındaki sisteme terapi yaptığı için bir şifa kaynağı olarak görülüyor.

Bütün İstanbulluları ve sesimizi duyan kardeşlerimizi parkta yürümeye davet ediyorum” dedi. Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu, sosyal medya hesabından da bu videoyu, ‘Burası Türkiye’nin ilk ayakkabısız girilen parkı, Esenler Şifa Bahçesi…’ notuyla paylaştı.

Parkurda neler var?

Çıplak ayakla yürünülen, 19 parkurdan oluşan ve 10 farklı materyallerin bir araya getirilmesiyle tasarlanan yürüyüş yolu, 250 metre uzunluğunda, 2 metre genişliğinde. Parkurda; travers, manyetik kum, mineralli beyaz taş, deniz kumu, ponza taşı, elenmiş toprak, silindirik dairesel ahşap zemin malzemesi, ahşap kütükler, tamburlanmış podima çakılı ve bodrum taşı bulunuyor.

MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.