HAVAALANI MAHALLESİ’NDE PATLAMA

20.07.2020
2.447
A+
A-

Kameraya böyle yansıdı… Büyük panik yaşandı… 

ARA REKLAM ALANI

Havaalanı Mahallesi Emlak Konutları’nda öğle saatlerinde büyük bir patlama oldu. Klima motorundan olduğu tahmin edilen patlamada ölen ya da yaralanan olmadı.

Öğle saatlerinde Emlak Konutları A-7 Blok 7. Kat 93 numarada büyük bir gürültü ile patlama meydana geldi. Patlama, Havaalanı Mahallesi’nin büyük bir kısmı ile Kemer, Birlik ve Fevzi Çakmak Mahallelerinden de duyuldu. Patlama ile birlikte dairede yangın da meydana geldi.

İTFAİYE MÜDAHALE ETTİ

Evde kimsenin olmadığı anda meydana gelen patlamayı gören vatandaşlar olayı hemen polis ve itfaiye ekiplerine bildirdi. Polis ve zabıta gerekli önlemleri alırken itfaiye ekipleri de yangını büyümeden söndürdü. Patlamada ölen ya da yaralanan olmadı. Büyük bir gürültü ile meydana gelen patlama anında dairede kimsenin olmamı, büyük bir faciayı önlemiş oldu. Dairede maddi hasar meydana geldiği öğrenildi.

KAMERAYA YANSIDI

Havaalanı Mahallesi’ndeki patlama bir vatandaşın cep telefonu görüntülerine de saniye saniye yansıdı. İlk yangını gördüğünde kamera çekmeye başlayan vatandaş, devamında büyük bir gürültü ve alev topu ile meydana gelen patlamayı da görüntüledi ve panik yaşadı.

KLİMA MOTURUNDAN MI ÇIKTI?

Polis ve itfaiye ekipleri patlama ve buna bağlı olarak meydana gelen yangının çıkış sebebini araştırırken ilk tespitlere göre klima motorunun arızalanmış olabileceği ihtimali üzerinde durulduğu öğrenildi. Klimada meydana gelen bir elektrik arızasının yangına, ardından da yangına sebep olmuş olabileceği belirtiliyor. Patlamanın sebebinin teknik inceleme sonrasında ortaya çıkacağı bildirildi.

 

MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.