BAĞCILAR’A YENİ BİR CAMİ DAHA 

BAĞCILAR’A YENİ BİR CAMİ DAHA 
MOBİL REKLAM ALANI
10.07.2020
511
A+
A-

BAĞCILAR’A YENİ BİR CAMİ DAHA 

Bağcılar’da yaklaşık 3 yıl önce temeli atılan Hasan Hüseyin Kozan Camii, bugün kılınan Cuma namazıyla ibadete açıldı. 3 ay önce hazır olan ancak Kovid-19 salgını nedeniyle açılışı birkaç ay geciken camide aynı anda 841 kişi namaz kılabilecek.

ARA REKLAM ALANI

Bağcılar İnönü Mahallesi Bağcılar Caddesi’nde işadamı Hasan Hüseyin Kozan’ın adını taşıyan caminin temeli 2017 Eylül ayında atılmıştı. 3yıla yakın süren çalışmaların ardından inşaatı tamamlanan Hasan Hüseyin Kozan Camii, Cuma namazıyla ibadete açıldı. Küçük ama şirin bir yapısı bulunan camide kılınan namaza Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, İlçe Müftüsü Celal Büyük, AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk ve işadamı Hasan Hüseyin Kozan da iştirak etti.

Virüs nedeniyle gecikme oldu

Namaz çıkışında Çağırıcı ve beraberindekiler caminin içini ve avlusunu gezdi. Emeği geçenlere teşekkür eden Başkan Çağırıcı, “Burada böyle bir camiye ihtiyaç vardı. İlçemize hayırlı olsun” dedi. İşadamı Kozan ise “Belediyemiz sayesinde bir eksiğimizi tamamlamış olduk. Koronavirüs nedeniyle birkaç aylık gecikme oldu. Yoksa daha önce açacaktık” diye konuştu.

Cami, toplam 590 metrekarelik namazgah alanına sahip olup aynı anda 841 kişi namaz kılabilecek.

 

MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.