Partiler nasıl bir yarış içerisindeler

MOBİL REKLAM ALANI
12.09.2019
339
A+
A-

Malum ülkemizde bir yerel seçim rüzgârı esiyor. Bu rüzgârla birlikte adayları kesin belli olan siyasi partiler, adaylarını halkın önüne çıkartarak, “işte bu benim adayım” diyerek, çeşitli tanıtım toplantılarının yanında dernekler başta olmak üzere, ilçemizdeki sivil toplum kuruluşlarını ziyaret ederek adaylarına destek istiyorlar. Oy istiyorlar.

Belediye Başkan adaylarını kesin olarak belirlemiş olan Ak Parti ve Saadet Partisi, doğrusunu söylemek gerekirse, önümüzdeki yerel seçimlere en koordine olmuş partiler.

ARA REKLAM ALANI

Tüm çalışmalarına ve toplantılarına basını davet ederek başlıyorlar.Böylece de gerek yerel gerekse ulusal basında daha çok yer alıyorlar.Yani, deyim yerindeyse medyada yer almasını çok iyi biliyorlar.

Demokratik Sol Parti ilk olarak başkan adayını açıklayanlar arasında. Esenler Belediye Başkan adayı olarak İlahiyat Profesörü Zekeriya Beyaz’ ın isimini açıkladığında partide, Esenler’de adeta yer yerinden oynadı. Hem yerel basın hem de ulusal basın Hocayla söyleşi yapabilmek adına deyim yerindeyse yarıştılar. Beklide bu Hoca’nın renkli kişiliğinden olsa gerek. Parti içerisinde ufak tefek bazı çatırdamalar da olmadı değil, ama bu durum Hocayı pek fazla etkilemediği de ortada.
Ama bu günlerde medya da Hocayla ilgili haberlere pek rastlamadığımız da bilinen bir gerçek.

Esenler’ de muhalif partiler arasında yer alan Milliyetçi Hareket Partisinde de beklenen sona ulaşıldı. Geçtiğimiz günlerde yapılan toplantı da partinin İlçe Başkanı Ahmet Fidan’ı Esenler Belediye Başkan adayı olarak halka tanıttı.
Katılımın yoğun olduğu toplantıda Fidan, “Esenler Belediye Başkanı olduğum takdirde geriye dönüp bunlardan hesap sormazsam namerdim” diyerek büyük alkış topladı.
Ancak, diğer partili adaylar kadar medyada yeterince yer almadığını söylersem sanırım bunda yanılmış olmam.
MHP ve adayı Fidan yaptıkları görüşmelerde veya çeşitli toplantılarda gerek yerel gerekse ulusal basını neden yanına almaz doğrusu bunu da anlamış değilim. Hâlbuki yapılan görüşmeler ve ziyaretlerin basınla paylaşıldığında daha çok kesime ulaşıldığını bilmeleri gerekmez mi veya bunlar hiç akıl edilmez mi?

Diğer yandan hala daha adaylarını belirlememiş olan partilerde ise çalışmalar süratli bir şekilde devam ediyor. Henüz daha adayını belirlememiş partiler arasında ise Cumhuriyet Halk Partisi de var. CHP’de aday belirleme çalışmaları süratle devam ediyor.Bu aday belirleme süreci ne zaman biter onu da bekleyip göreceğiz. Gerçi CHP de aday adayı olarak Yüksel Kılıç’ın pankartı göze çarpmakta. Ancak henüz adaylığı kesinleşmemiş olacak ki, pankartta aday adayı ibaresi geçmekte.
Bu nedenden dolayı olmalı ki, Yüksel Kılıç’ın da gerek yerel gerekse ulusal basında adı henüz geçmiş değil.
Sanıyoruz henüz ısınma safhasında olan seçim atmosferi Şubat ayının ortalarından sonra daha da hızlanacaktır. Çünkü , Yüksek Seçim Kurulu’nun açıkladığı seçim takvimine göre, Şubat ayının en geç on yedisinde kesinleşen aday listeleri Kurula bildirilmek zorunda.
Herhalde bu tarihten sonra, tüm adaylar resmen belli olacağından, adaylarımızı gerek yerel gerekse ulusal basında, yazılısı ve görseli ile daha sık göreceğiz. Böylece bir yandan hem biz basın çalışanları hem de Esenler halkı adaylarımızı daha yakından tanıyacağız. Diğer yandan da sorunları yığılmış olan Esenlerimiz için gelecekte uygulamayı düşündükleri projelerini ve bu projelerin gerçekleşme yöntemlerini adaylarımızın ağzından duyacağız.
Umarız yeni dönem Esenlerimizin yumak haline gelmiş sorunlarının tek tek çözüldüğü dönem olur.
Bu yarışta tüm adaylara başarılar diliyoruz ve Esenlerin en ciddi yerel basını olarak tarafsızlık ilkesine bağlı kalarak tümünün yanında olacağımızı belirtmek istiyoruz.

MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.