Muhtarların protestosu

MOBİL REKLAM ALANI
12.09.2019
383
A+
A-

Belediyemiz, ‘Esenler 2010’a 100 bin kişi ile katılıyor’ programında muhtarlarımızı yok saydığını, maalesef muhtarlarımızın toplantıyı terk etmeleri üzerine hatırladı.

Bir ilçenin mahalle muhtarlarının kendi belediye başkanı konuşurken, toplantıyı terk etmeleri hatırladığım kadarıyla Esenler tarihinde rastlanılan bir olay değil. Bu durum belediyemiz adına gerçekten üzücüdür.

ARA REKLAM ALANI

Ben Sayın Belediye Başkanımızın, protokolde davetli muhtarlarımızın adının unutulmuş olarak değerlendirmek istiyorum ama muhtarlarımızın açıklamalarına bakıldığı zaman bunun böyle unutulmuş olduğunu söylemek doğru olamaz. Yani muhtarlarımız bu olayda sonuna kadar haklı.

Çünkü her toplantının bir usul ve kaidesi olduğu bir gerçek olduğuna göre, Sayın Belediye Başkanımız dâhil, her kim olursa olsun bu usul ve kaidelere uymak zorundadır.

Hal böyleyken;

Belediye olarak muhtarlarımızı hem toplantının protokolüne davet edeceksiniz, hem de onları, dolayısıyla temsil ettiği binlerce kişiyi yok sayarak, onlardan alkış bekleyeceksiniz! …Ve bunu her toplantıda yapacaksınız. Bu davranış elbette ki doğru değildir.

Bir toplantıya protokolde yer verilen insanların isimleri mutlaka anons edilmelidir. Protokolde yer verilen insanlar mutlaka onura edilmelidir. Aksi halde o insanları küstürürsünüz.

Ben bu yaşanılanların bir ihmalden kaynaklandığını ve art kasıtlı olarak yapılmadığına inanmak istiyorum. Gerek Belediye Başkanımız gerekse muhtarlarımız olsun hepsi de Esenler için çalışıyorlar ve çalışmakta zorundalar.

Belediyemizin Özel Kalem marifetiyle muhtarlarımızın cep telefonlarına özür mesajı göndermesini ise olumlu buluyorum ve hatasını anladığı kanaatindeyim. İlçemiz tarihinde yaşanan bu ilk tatsız olayın bir daha yaşanmaması dileğiyle tüm insanlarımızın yeni yılını kutlarım.

MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.