Eski Başbakan Ahmet Davutoğlu İstifa Etti

MOBİL REKLAM ALANI
13.09.2019
367
A+
A-

Adalet ve Kalkınma Partisi’nden ihracı için disipline sevk edilen eski başbakan Ahmet Davutoğlu, bu sabah gerçekleştirdiği basın toplantısında, istifa ettiğini açıkladı.

“AK Parti’nin tabanını kendi genel başkanını ihraç edildiğini görme üzüntüsünden kurtarmak için yıllarca alın terimizi ve fikir emeğimizi verdiğimiz partimizden istifa ediyoruz.” ifadelerini kullanan Davutoğlu, yeni bir siyasi yola çıkmanın tarihi bir sorumluluk olduğunu belirtti.

ARA REKLAM ALANI

“Hayatımıza anlam katan değerlerin bir siyasi yapış şeklinde tarihe yansıması olarak gördüğümüz ve başarısı için bütün varlığımızı koyduğumuz partimizden ihraç talebiyle karşısına geleceğimizi tahayyül bile edemezdik.”

“Bizim için ihraç teklifinin yapıldığı 2 Eylül 2019, AK Parti’nin kuruluş ilkelerinden vazgeçtiğini ilan ettiği tarihtir.”

“Dar bir kadronun kontrolüne girmiş AK Parti’nin ülkemizin sorunlarına çare olma imkanı kalmamıştır. İç muhasebe, ortak akıl ve istişare kanallarının kapalı olduğu, içeride bir dönüşümün imkanının kalmadığı da aşikardır.”

Aynı zamanda Ankara kulislerinde bugün, AKP’den yaklaşık 400 kişinin istifa edeceği iddia ediliyor.

 

MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.