ESENLER’DEN ÇAD’A GÖNÜL KÖPRÜSÜ

MOBİL REKLAM ALANI
20.01.2020
406
A+
A-

Merkezi Esenler’de bulunan Valide İnsani Yardım Derneği’nin Afrika ülkelerine yardımları devam ediyor. Dernek son olarak Afrika’nın en yoksul ülkelerinden birisi olan Çad’da yardım dağıttı, su kuyuları açtı.

Valide İnsani Yardım Derneği Genel Başkanı Ahmet Yılmaz ile hayırsever gönüllüler Abdullah Aksu ve Halil Demir 9 Ocak 2020 tarihinde Çad’a gittiler. Ulaşılması çok zor olduğu için yardım kuruluşlarının gitmek istemediği Çad’ın başkentine 500 kilometre uzaklıkta bulunan Kanem bölgesine 12-13 saatlik zorlu çöl yolculuğundan sonra ulaşabilen Valide ekibi, burada hayırseverlerin bağışlamış olduğu su kuyularının açılışlarını gerçekleştirdi.

ARA REKLAM ALANI

Buradan Mandaliya bölgesine geçen ekip, 13 farklı köyden tespit edilen en yoksul yetim annelerini bir köye toplayarak 350 çuval erzak ve gıda yardımı dağıttı.

DEVAM EDECEK

Çad’a yardımlara devam edeceklerini söyleyen Valide İnsani Yardım Derneği Genel Başkanı Ahmet Yılmaz, “Hayırseverlerimizin bize emanet ettiği yardımları sahiplerine ulaştırmanın hazzını yaşıyoruz. Çad’a yardımlarımız devam edecek” dedi.

Yardımda bulunan hayırsever vatandaşlara da seslenen Yılmaz, “Sizler, temiz suya ulaşamamaktan bir çok ölümlerin yaşandığı bu çöl bölgesinde aslında sadece bir su kuyusu açmadınız. Yüzlerce hayatın kurtulmasına vesile oldunuz.
Allah sizlerden razı olsun” dedi.

BÜYÜKELÇİ’Yİ DE ZİYARET ETTİLER

Valide İnsani Yardım Derneği heyeti, Çad’ın Başkenti Nceminay’a yeni atanan büyükelçimiz Kemal Kaygısız’ı da makamında ziyaret ederek yaptıkları yardımlar ve çalışmalar hakkında bilgi verip, bundan sonra yapılacaklar hakkında görüş alışverişinde bulundular.

MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.