BAŞKAN ESNAFINA HESAP VERDİ

MOBİL REKLAM ALANI
03.02.2020
294
A+
A-

Esenler Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Şükrü Şahin, “Esnaf Odası, Esnafına Hesap Veriyor” toplantılarının altıncısında esnafına hesap verdi.

Esenler  Metro Düğün Salonu’nda gerçekleşen “Esnaf Odası, Esnafına Hesap Veriyor” sunumunu Esnaf Odası Başkan Vekili Soner Karabulut yaptı. Program açılış ve selamlama konuşmalarında İstanbul Esnaf Kefalet Kooperaratifler Birliği Başkanı Temel Çoruh ve Esenler Belediye Başkan Yardımcısı Osman Gökçebaş odanın bu çalışmalarını taktirle karşıladıklarını ve herkese ve her kuruma örnek olmasını dile getirdiler.

ARA REKLAM ALANI

Esenler Esnaf Kefalet Kooperatifler Birliği ve aynı zamanda Esenler Birleşik Esnaf ve Sanatkarlar Odası  Başkanlığı görevini yürüten Şükrü Şahin programda yaptığı konuşmada seçimde söz verdiği “Esnaf Odası, Esnafına Hesap Veriyor” toplantılarının 6.ncısını düzenlediklerini  dile getirdi. Başkan Şükrü Şahin, “Milletimize ve esnaflarımıza söz verdik. Şeffaf olacağız.”dedi. Şahin,”Değerli katılımcılar bizler ülkemizin ekonomisine ve gelişmesine katkı sunan esnafımızla el ele verdik, çalışıyoruz. Yönetimimizle çok önemli faaliyetlerde bulunduk. Şimdi 11 yıldır başkanlığını yaptığım Kredi Kefalet Kooperatifi başkanlığım dönemimde  en sıkışık dönemlerinde esnafımızın yanında olduk. Her türlü kolaylığı sağladık. Esnafımızın gerek belediyede, gerek kamu kurum ve kuruluşlarında, gerek bankalarda olan problemlerini en pratik yollarla çözmek için gerekli girişimlerde bulunduk. Esnafımızın sorunlarını çözmek için birçok projeli çalışmalar yaptık ve esnafımızın menfaatleri doğrultusunda hizmet verdik” şeklinde konuştu.

TARİHİ PROJEDE İLK ETABI AŞTIK

Başkan Şükrü Şahin, konuşmasında yıl içerisindeki harcamaları tek tek anlatırken, kooperatif ve birlik olarak çok özel bir projeye de imza attıkların,  Avrupa Birliği’nden hibe alınacak olan projenin de ilk etabını aştıklarını dile getirdi. Şahin, Avrupa Birliği Destekli Fonlarından, ‘Sınırları Olmayan Kadim Şehrim Litros (Esenler)’ ve ‘Engelliler Kuluçka Merkezi’ projeleri hakkında bilgi verdi.  Esenler için bir kültür projesi olan’Sınırları Olmayan Kadim Şehrim Litros projesini hayata geçirdiklerini sözlerine ekledi. Şahin, “Hızla gelişen dünya, el işçiliğine ve tecrübe gerektiren sanat ve zanaatları yapan ustaları adeta unutmuştur. Avrupa Birliği ile ortak yürütülecek bu projede ilk safhayı geçtik. 15 milyon Euro’luk bu proje kayıp mesleklerimizi ve değerlerimizi gün yüzüne çıkartacak. Esenler, muhacirlerin çok yaşadığı bir kent. Mübadelede buradan Avrupa’ya göçen Rum kökenli insanlarımız oldu. Kaybolan zanaatlarımızı yeniden canlandıracağız” diye konuştu.  Program sonunda 40. yılını dolduran esnaflara teşekkür edildi ve plaketler takdim edildi.

Programa Esenler Ak Parti İlçe Başkanı Av. Umut Özkan, Saadet Partisi İlçe Başkanı Tuğrul Yalçınkaya,  İYİ Parti İlçe Başkanı Şeyh Ömer Kara, CHP İlçe Başkan Yardımcısı Cihangir Kaymakçı, Yeniden Refah Partisi Esenler İlçe Başkanı Mahmut Okudan, bazı mahalle muhtarları, Avcılar Kredi Kooperatifleri Birliği Başkanı Mehmet Kapusuz, Halk Eğitim Müdürü Turgay Tokmak, Tarım İlçe Müdürü Turgut Şişman, ESDEF (Esenler Dernekler Federasyonu) Başkanı Cumali Helvacı, Rizeliler Dernek Başkanı Süleyman Kahveci ve çok sayıda esnaf katıldı.

 

MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.