İmamoğlu’ndan “Kanal İstanbul” açıklaması

MOBİL REKLAM ALANI
27.02.2020
387
A+
A-

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, “İstanbul’da 1 milyon 300 bin konut stoku fazlası var. Bizim yeni bir alan üretmeye, 1 milyon daha nüfus yaratmaya değil, şu an mevcut olanı koordine etmeye ihtiyacımız var. Konut yapmak için kanal yapmak gerekmez” dedi.

İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, 33’üncü ilçe belediyesi ziyaretini Bahçelievler’e yaptı. Bahçelievler Belediye Başkanı Hakan Bahadır ile makamında görüşen İmamoğlu’na ilçenin durumuyla alakalı bir saatlik sunum yapıldı.

ARA REKLAM ALANI

İmamoğlu daha sonra İBB’ye ait Kocasinan Spor Tesisi ve Zeminaltı Otopark inşaatında incelemelerde bulundu. Gazeteciler burada İmamoğlu’na, Cumhurbaşkanı’nın ‘Kanal İstanbul aynı zamanda kentsel dönüşümdür” açıklamasını sordu.

İmamoğlu “Ben, öyle değerlendirmediğimi söyledim zaten. Bu bir kentsel dönüşüm değildir. Şehrin, çok acil çözümlere ihtiyacı var. Bizim ne zaman depremle karşılaşacağımız belli değil. Farklı çözümleri konuşmamız lazım” yanıtını verdi.

99 öncesinde yapılmış 750 bin bina

Şu an İstanbul’da 750 bine yakın, 1999 öncesinde inşa edilmiş bina bulunduğuna dikkat çeken İmamoğlu, önceliğin can güvenliği olduğunu vurguladı. 5 katın yerine 10 kat yapmanın asla çözüm olmayacağını ifade eden İmamoğlu, bazı binalarda güçlendirme yapmanın da imkanı olmadığını söyledi.

 

MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.