Bağcılar’da 10 bin kişiye 3 ton hamsi ikram edildi

MOBİL REKLAM ALANI
15.12.2019
315
A+
A-

Bağcılar Belediyesi’nin ev sahipliğinde düzenlenen 12. Geleneksel Hamsi Şöleni renkli görüntülere sahne oldu.

Yağmurlu havaya rağmen yoğun ilgi gören şölende ilçe sakinleri hem ikram edilen 3 ton hamsiden yedi hem de çalan kemençe eşliğinde saatlerce horon oynadı. Keyifli zaman geçiren davetliler pizzasından pastasına kadar hamsiyle yapılmış yemeklerin de tadına baktı.

ARA REKLAM ALANI

Bağcılar Belediyesi veBağcılar Trabzonlular Derneği işbirliğiyle Bağcılar 15 Temmuz Demokrasi ve Milli İrade Meydanı’nda 12. Geleneksel Hamsi Şöleni düzenlendi.

Havanın yağmurlu olmasına rağmen meydan binlerce kişiyle dolup taştı. İlçe sakinleri, çalan kemençe müziği eşliğinde el ele verip horon oynadı.

Daha sonra da alana kurulan ızgaralarda ve ocaklardaki tavalarda pişirilen hamsiler sıcak sıcak davetlilere dağıtıldı.

Aynı sofrayı paylaşan ilçe sakinleribirbirleri arasında sohbetler ederek komşuluk ilişkilerini de geliştirdi.Ayrıca hamsiden yapılan sarma, kebap,karnıyarık, pizza ve pastadan oluşan 20 çeşit yemek de katılımcıların ilgisini çekti.

Davetliler merak ettikleri tatlı ve tuzlu yemeklerin de tadına baktı. Bazı kadınlar ise aşçılardan hamsili yemeklerin tarifini istedi.

Yaklaşık 10 bin kişiye 3 ton hamsinin ikram edildiği ve renkli görüntülerin yaşandığı şöleneBağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağrıcı,AK Parti İlçe Başkanı İsmet Öztürk, MHP MYK üyesi Erdem Karakoç, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Yılmaz, Trabzon Dernekleri Federasyonu Başkanı İsmail Şatıroğlu, Bağcılar Trabzonlular Derneği Başkanı Ethem Coşkun da katıldı

MOBİL REKLAM ALANI
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.