Pazarcı da vatandaş da tepkili!

MOBİL REKLAM ALANI
15.10.2019
494
A+
A-

Vatandaşın ekonomideki kötüye gidiş nedeniyle salatadan havucu ve soğanı çıkarttığını belirten pazar esnafı, tanzim satış noktalarının kendilerine büyük zararlar açtığını söyledi.

Pazar kültürünün yavaş yavaş yok olmaya başladığını söyleyen Pazarcı Mehmet amca; “Vatandaş cebinde 50 lira ve elinde bir poşet ile pazara geliyor ama poşeti dolduramadan geri dönüyor.

ARA REKLAM ALANI

İnsanlarımız ucuz ve fiyatların aşağı düştüğü saatler olan akşamüzerini tercih ediyorlar. Evet o saatlerde fiyatlarda kısmen de olsa bir ucuzlama oluyor ama vatandaşlar yine de istedikleri alışverişi yapamıyorlar. Pazar alışverişlerinin çok düştüğünü söyleyebilirim. Baktığımızda alan da satan da mutsuz” diye konuştu.

Ne pazarcı satış yapabiliyor ne de bizler alışveriş yapabiliyoruz diyen bir vatandaş ise “Evladım vallahi pazar diye geliyoruz buraya ama eve elimiz boş dönüyoruz. Tüm tezgâhları dolaşarak ucuz meyve ve sebze arıyoruz, ama nafile.

Yavrum, gelirlerimiz sabit ama her şeye sürekli zam geliyor dolayısıyla gelirimiz gelen zamlar karşısında yetersiz kalıyor. Herkes ne yapacağını bilemez olmuş, nerede o eski günlerimiz “ şeklinde konuştu.

MOBİL REKLAM ALANI
ETİKETLER: , , ,
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.