Esenler'in Haftalık Tek Yerel Gazetesi
   
    | Bize Ulaşın  | Giriş Sayfam Yap  | Sık Kullanılanlara Ekle  |     
 
 »   Anasayfa
 »   Eğitim
 »   Sağlık
 »   Spor
 »   Siyaset
 »   Vitrin
 »   Arşiv
 »   İletişim
   
   
   

ABD’nin algı terörü

 

Siyahı beyaz beyazı siyah gösterebilmek büyük bir meziyettir. İnsanın algısıyla oynayabilmek ve algısını kontrol edebilmek insanı doğal mecrasından çıkarıp hipnotik bir varlığa dönüştürür.

Amerika algıları en iyi kontrol edebilen ülkelerin başında gelir. Sahnede ayrı bir oyun oynar sahne arkasında apayrı bir oyun… Bu oyunun da en önemli aktörleri şüphesiz yazılı ve görsel basındır.

ABD’de 2016 yılında 53 binden fazla silahlı saldırı meydana gelmiştir. Bu saldırıların 13 bin 500’ü ölümle sonuçlanmıştır.

Şimdi düşünün bu saldırı ve cinayetlerin arkasında hangi fikir veya inanç varsa şüphesiz o fikir ve inanç şiddetle suçlanacaktır.

Yani diyelim ki bu 53 binden fazla saldırıyı eğer aslan yapmışsa bütün aslanların ne kadar saldırgan ve vahşi oldukları bir nevi ispatlanmış olacaktır. Yok, bu saldırıların çoğunu aslan değil de tavşan yapmış ise doğal olarak en vahşi ve katil hayvan tavşan olacaktır.

Aslında gayet normal bir durum. Akıl ve mantık da bunu gerektiriyor. Kabaca suçun arkasındaki güç de suçludur desek garip bir şey dememiş oluruz.

Ama bu iş ABD’de böyle değil.

ABD’de işlenen 53 bin suçun 13 bin 500’ü ölümle sonuçlanıyor. Bunu anladık. Peki, bu suçların kaçını Müslümanlar işlerse ihale Müslümanların üzerine kalır veya kalmalıdır?

Can alıcı soru budur kanımca.

Kaç yüz, kaç bin suçu ve cinayeti Amerikalı Müslümanlar işlerse hakikaten orada onların deyimi ile “İslami bir sorun” yaşanmış olur?

Amerikan toplumu içi hava ile şişirilip havalanan bir toplumdur aslında. Kuzeyden güneye yönelmeleri için fazla değil çok kısa bir zaman gerekir.

Başta medya ve bunların en üstünde bulunan Hollywood istediği sonucu alacak her türlü imkân ve güce sahiptir. Tam bir kitle yönlendirme makinası gibi hareket ederler.

Şimdi yukarıda sorduğum “suçların kaçını Müslümanlar işlemiştir?” sorusuna bir tahminde bulunun.

Yani 13 bin 500 cinayetin kaçını Müslümanlar işlemiştir?

İşlenen 53 bin silahlı saldırının 13 bin 500’ü ölümle sonuçlanmıştır ve bu saldırıların sadece ama sadece iki tanesini (2) bildiğimiz iki tanesini Müslüman kişiler işlemiştir.

Müthiş bir far değil mi?  

Ancak Amerikan endüstri canavarının başında olanlar, Fox News ve CNN gibi medya kuruluşları gerideki on binlerce suçu görmezlikten gelip bütün faturayı Müslümanlara kesebilmektedirler.

Sonuçta ne oluyor?

İslamifobi denilen İslam ve Müslüman karşıtlığı hortluyor ve bunun bütün günahını masum insanlar ödüyor. Müslümanlara karşı yapılacak bütün saldırılar bu algının ardına sığınarak yapılmakta ve İslam düşmanlığı meşrulaştırılmaktadır.

Müslümanlara karşı işlenen nefret suçlarında yüzde 67 artış olurken camilere karşı da saldırılar da patlama yaşanmaktadır.

Hollywood 2016 yılında ondan fazla filmi İslam karşıtlığı üzerine kurgulamıştır. Bu endüstri böyle çalışmaktadır ve sonuçlarını da İslam coğrafyasında görmekteyiz.

Bugün DAİŞ, Boko Haram ve Haşdi Şabi ile yapılan, doğrudan İslami şiddet ile ilişkilendirmek ve İslam coğrafyasını bu yolla dilimlemektir. Bunun altyapısını da ülkelerinde algılarla sürekli oynayarak yapmaktadırlar.

Doğruların yanlış, yanlışların doğru gösterildiği bir çağda yaşıyoruz. Her an her şeye kolayca ulaşabilmek zaman zaman yanılmamıza sebep olabilmektedir.

N. Postman’ın dediği gibi günümüzde bilgiye ulaşma sorunu yoktur. Sorun doğru bilgiye ulaşıp ulaşamama sorunudur.

Akıl ve ruh ve düşünce sağlığımızı koruyabilmek için algı canavarlarının ince ve stratejik saldırılarına karşı dikkatli ve uyanık olmalıyız.

Yorum Köşesi
Adınız :
E - Posta :
Konu :
Mesajınız :
Image (güvenlik kodu):
 
       
       
 

~~ F&F Gazetecilik İlan ve Reklam Ajansı ~~
* Sitede yayınlanan,Bölgede İlk Haber kaynaklı haberlerin izin alınmadan veya kaynak belirtilmeden kullanılması yasaktır.
* Sitemiz 1024*768 piksel ve üstü ekran çözünürlüklerinde sorunsuz görüntülenmektedir.Tavsiye edilen çözünürlük: (1280*1024)