Esenler'in Haftalık Tek Yerel Gazetesi
   
    | Bize Ulaşın  | Giriş Sayfam Yap  | Sık Kullanılanlara Ekle  |     
 
 »   Anasayfa
 »   Eğitim
 »   Sağlık
 »   Spor
 »   Siyaset
 »   Vitrin
 »   Arşiv
 »   İletişim
   
   
   

Teknik taktik kondisyon

 

Spor müsabakalarında, özellikle bireysel sporlarda başarıya götüren bu sıralı denklem, başlı başına mücadele demek olan siyaset için de geçerlidir!

Teknik ve taktik dış destek ve öğretilere dayalı olsa da kondisyon, insanın kendisine bağlıdır! Kondisyon için alınan dış desteğe doping denir ve bu destek kısa süreli başarılar sağlasa da uzun zaman zarfında başka yan etkilere ve arızalara sebep olur!

Başka bir kondisyon desteği de moral ve motivasyondur. Bunlar insanın iç hali ile ilgili olsa da dış etkenlerden de sayıldığı ve bu sayılmanın haklılık payı taşıdığı aşikârdır! Bu moral ve motivasyonun rakiplere yapılmasına da şike denir!

Şikenin de kısa süreli kazanımlar sağlasa da kalıcı zaferler sağlamayacağı aşikârdır.

Siyasette kondisyonunuz yok ise metal yorgunluğu kaçınılmazdır. Siyasette doping ve şikeler, yediğin hurmalar gün gelir tırmalar mesabesindedir. Kandırıldım demeler, doğruyu söylemler acıyı azaltmaz.

Moral ve motivasyonun kondisyon için bir argüman olduğundan bahsettim. Siyasette bu argümanları algı yönetimi ile idare edip zaman kazanma sağlansa da moral ve motivasyon belli bir eşikten sonra gereksiz ve anlamsız bir özveriye, kendini beğenmeye dönüşerek, yapının hantallaşmasına sebep olur.

Kondisyonun en iyi ilacı kendi vücudunu tanımaktır. Doğal ve sağlıklı beslenmektir. Kendi vücuduna uygun teknik ve taktikler geliştirmektir.

Kapitalizm ve emperyalizme çeşni olup onların kötülüklerinden bahsetme taktiği vücuda hormon vermekten farksızdır.

Kapitalizme ve emperyalizme hizmeti görev bilen adamlar ile başarıya koşmak şikedir.

Hele hele kapitalizm ve emperyalizmden teknik ve taktik destek alıp yine onların yetiştirdiği rakipleri yenmek; zaman kaybetmek, vücudu konfora alıştırmak ve gereksiz münasebetler ile onlara benzemekten başka bir anlam ifade etmeyeceği gibi kondisyonun zayıflamasına da sebep olacaktır.

Kondisyon sağlam bir vücutta bir anlam ifade eder! Siyasi bir yapı için vücut kuruluş misyonu vizyonu ile hedeflerindedir. Siyasi baskılar ile belli başlı şeyleri misyon olarak gösteremeseniz dahi, vizyon ve hedefleriniz vücut hakkında bilgi verir.

Sağlam kafa sağlam vücutta olur! Kafanın sağlam olması ise vücudun sağlıklı olduğu anlamı taşımaz! Hele hele kafanın sağlamlığı sadece dilden ibaret ise sonuç kandırılmak ve kafaya tabi olanların kandırılması olur!

Gereksiz hareketler kondisyon sağlamadığı gibi gereksiz yorgunluklara sebep olur. Kaslar var olsa da gerekli oksijen taşınmaz ise kapasitede yetersizlik ortaya çıkar.

Siyasetin kondisyonu bilgi, birikim ve istikamettir.

Yorum Köşesi
Adınız :
E - Posta :
Konu :
Mesajınız :
Image (güvenlik kodu):
 
       
       
 

~~ F&F Gazetecilik İlan ve Reklam Ajansı ~~
* Sitede yayınlanan,Bölgede İlk Haber kaynaklı haberlerin izin alınmadan veya kaynak belirtilmeden kullanılması yasaktır.
* Sitemiz 1024*768 piksel ve üstü ekran çözünürlüklerinde sorunsuz görüntülenmektedir.Tavsiye edilen çözünürlük: (1280*1024)