Esenler'in Haftalık Tek Yerel Gazetesi
   
    | Bize Ulaşın  | Giriş Sayfam Yap  | Sık Kullanılanlara Ekle  |     
 
 »   Anasayfa
 »   Eğitim
 »   Sağlık
 »   Spor
 »   Siyaset
 »   Vitrin
 »   Arşiv
 »   İletişim
   
   
   
Sp’nin adayı Yalçınkaya

     
 

Saadet Partisi Esenler İlçe Başkanlığı tarafından ilçe merkezinde düzenlenen kahvaltılı basın toplantısında, Esenler Belediye Başkan Adayını açıkladı.

 
 

 

 

Saadet Partisi Esenler İlçe Başkanlığı tarafından ilçe merkezinde düzenlenen basın toplantısında, Esenler Belediye Başkan Adayı’nın Tuğrul Yalçınkaya olduğu kamuoyuna duyuruldu.

  Yerel Basın Mensuplarının da davet edildiği toplantının açış konuşmasını yapan ilçe başkan vekili Hulusi Özbek, aday belirleme sürecinde titiz bir çalışma yürütüldüğünü belirterek, yürütülen bu çalışmanın sonuçlarını kamuoyuna açıklamaktan onur duyacağını söyledi.  

Partimizin aday belirleme sürecinde önemli çalışma içerisine girdik. Başta teşkilat mensuplarımız olmak üzere, Muhtarlar, STK Temsilcileri, etkili fertler, yerel basın mensupları ve toplumun farklı kesimleriyle bir araya gelerek fikir ve düşüncelerini dinledik. Bu istişareler neticesinde ise öne çıkan isim yani Belediye Başkan Adayımız, Sayın Tuğrul Yalçınkaya oldu. Çıktığı bu yolda kendisine başarılar diliyoruz, Allah yardımcısı olsun” diye konuştu.  

Kendisini bu göreve layık gören partili partisiz her kesime teşekkür ederek sözlerine başlayan Saadet Partisi Esenler Belediye Başkan Adayı Tuğrul Yalçınkaya, Milli Görüş Belediyeciliğinin önemine vurgu yaparak şunları söyledi:  

-Mili görüş belediyeciliğini 31 Mart’ta Esenlerimize yeniden kazandıracağız. Saadet Partisi olarak bunun örneklerini geçmiş yıllarda verdik. Ama bugün baktığımızda mevcut yöneticilerimizle ilçemiz halkının bir doku uyuşmazlığı içerisinde olduğunu görüyoruz. Göreve geldiğimizde bizler mutlaka buna bir son vereceğiz.  

İnsanlarımızın iki dönemdir Ak Parti liderinin hatırına bugünkü yönetime oy verdiğini, bu dönem kesin bir değişiklik beklediklerini ifade eden Yalçınkaya, Sayın Belediye Başkan’ının yeniden aday gösterilmesi, ilçemizde bir değişikliğin gerekli olduğu kanaati vatandaşta hâkim olduğunu söyledi.

Saadet Partisi Esenler Belediye Başkan Adayı Tuğrul Yalçınkaya, Saadet Partisi’nin, ‘Belediyecilik Yönetim Anlayışını’ maddeler halinde belirlediklerini ifade ederek katılımcılara, bu maddeleri açıklayan geniş bir sunum gerçekleştirdi.  

İşte o maddeler

-Yeniden Milli Görüş Belediyeciliği prensiplerine geçeceğiz.

Önce Ahlak ve Maneviyat’ düsturuna bağlı kalarak; israf, yolsuzluk, rüşvet, adam kayırma ve iltimasa son verip, adil ve ahlaki bir yönetim sergileyeceğiz.  

-Esenler için ahdedeceğiz.

Belediye başkanı, başkan yardımcıları ve meclis üyelerimize;görev yaptıkları sürece Esenlerin ve Esenler halkının menfaatini gözeteceğine, ahlak ve dürüstlük ilkelerinden ayrılmayacağına, milletten aldığı yetkiyi, şahsi menfaat ve çıkarı için kullanmayacağına dair yemin ettirerek göreve başlatacağız.  

-Halkımızla beraber yöneteceğiz.

Toplumun, yönetimde etkin olmadığı, karar verme sürecine dâhil edilmediği, istişarenin yok sayıldığı ‘ben emrederim siz yaparsınız’ anlayışı ilkel bir yönetim anlayıştır.
Oysa bilgi ve iletişim çağında yaşamaktayız. Toplumu ilgilendiren kararlara geniş kesimlerin dâhil edilmesi, toplum-kurum kaynaşmasını getirir, kurum motivasyonunu yüksek tutar ve verimliliği artırır.  

-Yönetimde şeffaf olacağız.

Şeffaf, hesap verilebilir ve denetlene bilirliği belediye yönetiminin vazgeçilmezi yapacağız

-İşimiz hizmet olacak.

Belediye bir hizmet kurumudur. Esenlerimizin yaşam kalitesini arttırmak için, her an halkımızın hizmetinde olacağız.

-Emanete sahip çıkacağız.

İnsanımızın bize emanet ettiği kaynakları, heva ve hevesimiz için, har vurup harman savurarak, israf etmeyeceğiz. Belediye kaynaklarını, verimli ve halkın istifade edeceği yatırımlarda kullanacağız.
 

-Üstünlük taslamayacağız, kibirli olmayacağız

İnsanımızın bize, hizmet etmemiz için vermiş olduğu yetkiyi, bir üstünlük taslama ve kibir vesilesi olarak kullanmayacağız.
 

-Verimlilik ve liyakati esas alacağız.

Atamalardan ihalelere, istihdamdan hizmet alımlarına, her alanda, yakınlık ve yandaşlığı değil, verimliliği, ehliyet ve liyakati esas alan bir anlayışımız olacak
 

-Katılımcı bir yönetim anlayışımız olacak;

Belediye çalışmaları hakkında toplumun her kesimini bilgilendirip, görüş ve önerilerine açık olacağız. Yönetenle yönetilen arasındaki etkileşimi geliştirip, tek taraflı karar alan yönetim değil, halkımızın da yönetimde söz sahibi olduğu ‘yönetişim’ anlayışını sergileyeceğiz.

 

 

 
     
 

Yorum yazmak için tıklayın

 

   

21.01.2019

 
   
     
 
 
 

~~ F&F Gazetecilik İlan ve Reklam Ajansı ~~
* Sitede yayınlanan,Bölgede İlk Haber kaynaklı haberlerin izin alınmadan veya kaynak belirtilmeden kullanılması yasaktır.
* Sitemiz 1024*768 piksel ve üstü ekran çözünürlüklerinde sorunsuz görüntülenmektedir.Tavsiye edilen çözünürlük: (1280*1024)