Esenler'in Haftalık Tek Yerel Gazetesi
   
    | Bize Ulaşın  | Giriş Sayfam Yap  | Sık Kullanılanlara Ekle  |     
 
 »   Anasayfa
 »   Eğitim
 »   Sağlık
 »   Spor
 »   Siyaset
 »   Vitrin
 »   Arşiv
 »   İletişim
   
   
   

Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Ercan:

Hakkımdaki iddialar doğru değil…

     
 

Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, geçtiğimiz günlerde kendisi hakkında çıkan yolsuzluk iddialarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Hakkında yapılan haberin yalan ve uydurma olduğunu söyleyen Ercan, “iddialar ile ilgili olarak müfettişler uzun süre araştırma yaptılar ve bir şey bulamadan dosyayı kapattılar” dedi.

 
 

 

 

Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürü Bayram Ercan, geçtiğimiz günlerde kendisi hakkında çıkan yolsuzluk iddialarıyla ilgili önemli açıklamalarda bulundu.

Söz konusu iddiaların son derece yanlı, yanlış ve uydurma olduğunu ifade eden Ercan, “kaldı ki bu iddialar ile ilgili olarak müfettişler uzun süre araştırma yaptılar.

Yolsuzluk yapıldığına dair her hangi bir somut bilgi veya delile ulaşamadılar ve sonunda dosyayı kapattılar.”dedi.

Litros haberde yayınlanan yolsuzluk iddialarıyla ilgili olarak 1.HABERe açıklamalarda bulunan Ercan, Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ve okulların projeleri gereği her yıl yurt dışına çıkış yaptığını söyledi. Ercan, bu yıl da 9 gün olmak üzere izinli ve görevli şekilde yurt dışına çıktığını, bu seyahatlerinde bir yolsuzluğun söz konusu olmadığını belirtti.

Kendisi hakkındaki önemli bir iddianın da oturduğu evin değeri ile ilgili olduğunu ifade eden Ercan, “Benim evimin 3-4 trilyon TL değerinde olduğu iddia ediliyor. Ben evimi 2004 yılında Atışalanı Lisesi’nde öğretmen iken kooperatiften mülk edinme yöntemi ile aldım. Eğer iddia edildiği gibi 3-4 trilyon TL ise gelsinler ben kendilerine evimi vereceğim” dedi.

‘Gayrımenkul alımı yapmadım’

Kendisinin Esenler İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde 9 yıldan beri görev yaptığını ifade eden Müdür Bayram Ercan, çalıştığı süre boyunca kendisi ve çocukları adına her hangi bir gayrimenkul alımı olmadığını, bunun aksini iddia edenlere de ispat etmeleri durumunda iddia ettikleri gayrimenkullerini kendilerine vereceğini söyledi.

“Benim için önemli olan, asli görevim olan Esenler’deki öğrencilere, öğretmenlere ve velilere yardımcı olmaktır. Benim devletimizin verdiği maaş dışında başkalarının her hangi bir iradesi ve maddi katkısı olmamıştır. 

Öğretmenler, öğrenciler ve veliler tarafından da takdir edildiğime inanıyorum. Görev harici hiçbir tasarrufum olmamıştır, hiçbir talebim olmamıştır. Bunu iddia edenler ispat ile mükelleftir” diye konuştu.

Esenler İlçe Milli Müdürü Bayram Ercan açıklamalarını şöyle sürdürdü:

‘Matrah artırımı asılsız’

“Bir başka iddiada ise kardeşime ait olan bir iş yerinin şirket olduğu ve 40 kat matrah arttırdığı ifade edilmektedir. Oysa şirket denilen o iş yeri 2. sınıf bir işletmedir. 2. sınıf işletmenin ne kadar fatura kesebileceği, ne kadar imalat yapabilecekleri mevzuatta ve kanunda yer almaktadır.

O kadar yüksek ihaleleri almak için gerekli belgeler kardeşimde zaten mevcut değildir. Yani mevzuata göre devlet ihalelerine girebilme şartları kendisinde yoktur.

‘İddialar tamamen iftira’

Bakın o sitenin hakkımda ileri sürdüğü iddiaların tamamen iftira olduğunu belirtmeliyim.

İddialar son derece yanlı, yanlış ve uydurmadır. Ayrıca burada çalışan personel, servis ve kantinler ile ilgili, görüşüldüğü ve kendilerine maddi çıkar sağladıkları şeklindeki iddiada yalandır.

İddiada yer alan araçların plakalarını araştırırsanız bu araçların hurdalıkta olduklarını, yani trafikte olmadıklarını görebilirsiniz.

Dolayısıyla bu iddialar ile ilgili olarak daha önce devletimizin müfettişleri uzun süre araştırma ve çalışma yapmışlardır. Yolsuzluk yapıldığı hususunda her hangi bir somut bilgiye, delile ulaşamayıp, bunlar yalan ve iftiradır, diyerek dosyayı kapatmışlardır” şeklinde konuştu.  

 

 
     
 

Yorum yazmak için tıklayın

 

   

05.12.2017

 
   
     
 
 
 

~~ F&F Gazetecilik İlan ve Reklam Ajansı ~~
* Sitede yayınlanan,Bölgede İlk Haber kaynaklı haberlerin izin alınmadan veya kaynak belirtilmeden kullanılması yasaktır.
* Sitemiz 1024*768 piksel ve üstü ekran çözünürlüklerinde sorunsuz görüntülenmektedir.Tavsiye edilen çözünürlük: (1280*1024)