Esenler'in Haftalık Tek Yerel Gazetesi
   
    | Bize Ulaşın  | Giriş Sayfam Yap  | Sık Kullanılanlara Ekle  |     
 
 »   Anasayfa
 »   Eğitim
 »   Sağlık
 »   Spor
 »   Siyaset
 »   Vitrin
 »   Arşiv
 »   İletişim
   
   
   
'Düşler Çardağı' Sergisi
     
 

Atışalanı İsmetpaşa İlkokulu 4/J sınıfı, resimlerden oluşan eserlerini ‘Düşler Çardağı’nda sergiledi.

 
 

 

 

Atışalanı İsmetpaşa İlkokulu 4/J sınıfı öğrencileri ‘Düşler Çardağı’ isimli resim sergisini 05.06.2016 Pazar günü beğeniye sundu. Sergi Bölge Parkı’nda, 09.00-19.00 saatleri arasında gerçekleştirildi. Yıl içinde Görsel Sanatlar dersinde yapılan eserler sergide yer aldı.  

Serginin kurulumu sabah saat 7’de, sınıf velileri yardımıyla yapıldı. Daha önceki sergi uygulamalarından farklı olarak bu sergide, Bölge Parkı’ndaki bir çardak sergi yeri olarak seçildi.  

Bölge Parkı’nın şiddetli sabah rüzgârına karşı resimler, gergin iplerle desteklendi ve özenle dizildi. Çardağa zarar vermemek için çivi vb. kalıcı etki yapacak yöntemler kullanılmadı. İki saate yakın süren kurulumdan sonra veliler, rüzgârın etkisiyle bozulan alanları gün içinde yenilediler.  

Öğleden sonra üçlerde etkisini yitiren şiddetli rüzgar ve halkın Bölge Parkı’na toplanmasıyla, sergi alanı doldu. Sergiye masa ve sandalye katkısını da yine çay bahçesi esnafı (Aşiyan Çay Bahçesi) sağladı.    

Çoğunlukla çocukların ilgi gösterdiği sergiye, çocuklu aileler de yabancı kalmadı. Bazı aileler çocuklarının resimlerini sergide sunma talebinde bulundular.  

Serginin işleyişini sınıf öğrencileri yaptılar. Ziyaretçileri karşılama ve anket yapma uğraşlarıyla, isteyerek ilgilenen sınıf öğrencileri, bu görevleri dönüşümlü olarak yerine getirdiler. Sergiyi ziyaret eden ve ankete katılan 133 kişinin tamamı, olumlu ve destekleyici görüşlerini ankette belirttiler. Beğendikleri eser sahiplerinin adını da ayrıca ankete not ettiler.  

Ziyaretçiler yanında okul müdürü Ergün Akşahin de sergiyi ziyaret ederek, öğrenci ve velilerin azimlerine katkı sundu.  

Akşam saatlerindeyse sergiye olan ziyaret sayısında artış oldu. 20.30’da sergi toplanmaya başlanırken dahi ziyaret edenlerin olduğu görüldü. Sergi sınıf öğrenci ve velilerinin katkısıyla toplandı. Serginin sonunda öğrencileri onura etme, farkındalık sağlama ve artı değer sunma hedefleri de sağlanmış oldu.     

 

 
     
 

Yorum yazmak için tıklayın

   

Formun Altı 13.06.2016

 
   
     
 
 
 

~~ F&F Gazetecilik İlan ve Reklam Ajansı ~~
* Sitede yayınlanan,Bölgede İlk Haber kaynaklı haberlerin izin alınmadan veya kaynak belirtilmeden kullanılması yasaktır.
* Sitemiz 1024*768 piksel ve üstü ekran çözünürlüklerinde sorunsuz görüntülenmektedir.Tavsiye edilen çözünürlük: (1280*1024)