Esenler'in Haftalık Tek Yerel Gazetesi
   
    | Bize Ulaşın  | Giriş Sayfam Yap  | Sık Kullanılanlara Ekle  |     
 
 »   Anasayfa
 »   Eğitim
 »   Sağlık
 »   Spor
 »   Siyaset
 »   Vitrin
 »   Arşiv
 »   İletişim
   
   
   

Ekonomik güven 8 ayın en düşüğünde

     
 

Ekonomik güven endeksi yüzde 3,4 düşüş kaydederek 97,9 seviyesine geriledi. Alt endekslerde ise sadece reel kesim güven endeksi, 100 referans değerin üzerinde yer aldı.

 
 

 

 

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) kasım ayına ilişkin "Ekonomik Güven Endeksi" raporunu yayımladı.

Endeks kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 3,4 oranında azalarak 101,4 değerinden 97,9 değerine düştü. Ekonomik güven endeksindeki düşüş, tüketici, reel kesim, hizmet, perakende ticaret ve inşaat sektörü güven endekslerindeki düşüşlerden kaynaklandı. Endeks mart ayında gördüğü 96 seviyesinden sonra Kasımda 8 ayın en düşük seviyesini görmüş oldu

Kasım ayında tüketici güven endeksi 65,2 değerine, reel kesim güven endeksi 109,8 değerine, hizmet sektörü güven endeksi 99,7 değerine, perakende ticaret sektörü güven endeksi 99,9 değerine ve inşaat sektörü güven endeksi 82,4 değerine geriledi.

 

 
     
 

Yorum yazmak için tıklayın

 

   

29.11.2017

 
   
     
 
 
 

~~ F&F Gazetecilik İlan ve Reklam Ajansı ~~
* Sitede yayınlanan,Bölgede İlk Haber kaynaklı haberlerin izin alınmadan veya kaynak belirtilmeden kullanılması yasaktır.
* Sitemiz 1024*768 piksel ve üstü ekran çözünürlüklerinde sorunsuz görüntülenmektedir.Tavsiye edilen çözünürlük: (1280*1024)