Esenler'in Haftalık Tek Yerel Gazetesi
   
    | Bize Ulaşın  | Giriş Sayfam Yap  | Sık Kullanılanlara Ekle  |     
 
 »   Anasayfa
 »   Eğitim
 »   Sağlık
 »   Spor
 »   Siyaset
 »   Vitrin
 »   Arşiv
 »   İletişim
   
   
   

Başdanışman'dan şok sözler...

     
 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı Avukat Özlem Zengin, kadına şiddetle ilgili yaptığı açıklamayla şok etti. Zengin, "Eğitim arttıkça şiddetin kalitesi artıyor. Daha inceltilmiş bir şiddet var. Gören gözler için şiddet hep var sadece farklı" dedi.

 
 

 

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Başdanışmanı Özlem Zengin, kadına şiddetle ilgili yaptığı açıklamayla şok etti. Zengin, "Eğitim arttıkça şiddetin kalitesi artıyor. Daha inceltilmiş bir şiddet var; kaşıyla, gözüyle, ekonomik olarak yapmak istediğini engelleyerek, kadının ruhsal özgürlüğünü sınırlayarak. Yani gören gözler için şiddet hep var sadece farklı" dedi.

Altınbaş Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Çalışmaları Merkezi'nin düzenlediği 'Kadına Şiddetle Mücadele Çalıştayı'na katılan Avukat Özlem Zengin, "Ne kadar farklı siyasi görüşlerde olursak olalım, ne kadar farklı ekonomik statülerde, eğitim düzeyinde olursak olalım inanır mısınız birbirine en çok benzeyen şey aile hikayelerimiz, evlerin içindeki yaralar o kadar birbirine benziyor ki. İşte bu yaralı alan bir tarafıyla bizim için problemlere çözüm üretmekte bir şans noktası. Bu kadar yaralı alanda ortaksak çok farklı da olsak bu meselenin çözümünde birleşebiliriz" diye konuştu.

Şiddet öncesi için hukuksal düzenleme ihtiyaç

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Zengin Türkiye’de kadın şiddeti konusunda olay sonrası hukuki sürecin yeterli olduğundan, asıl çalışılması gereken konunun artık olay olmadan önceki aşamalar olması gerektiğini söyledi. Zengin, "Şu an gitmemiz gereken yol olay olmadan önceki aşama. Yani koruyucu hukuk dediğimiz aşama ile ilgili yol almamız gerekiyor. Olduktan sonra çözümler belli, asıl mesele öncesi. Bazen rakamlar üzerinden konuşuyoruz hep ‘şu kadar kadın şiddet gördü, şu kadarını engelledik’ gibi. Mesele sayının bin ya da 10 bin olması değil 1 kadın bile şiddete uğruyorsa hepimizin meselesidir” diye konuştu.

 

 
     
 

Yorum yazmak için tıklayın

 

   

29.11.2017

 
   
     
 
 
 

~~ F&F Gazetecilik İlan ve Reklam Ajansı ~~
* Sitede yayınlanan,Bölgede İlk Haber kaynaklı haberlerin izin alınmadan veya kaynak belirtilmeden kullanılması yasaktır.
* Sitemiz 1024*768 piksel ve üstü ekran çözünürlüklerinde sorunsuz görüntülenmektedir.Tavsiye edilen çözünürlük: (1280*1024)