Esenler'in Haftalık Tek Yerel Gazetesi
   
    | Bize Ulaşın  | Giriş Sayfam Yap  | Sık Kullanılanlara Ekle  |     
 
 »   Anasayfa
 »   Eğitim
 »   Sağlık
 »   Spor
 »   Siyaset
 »   Vitrin
 »   Arşiv
 »   İletişim
   
   
   
BİK basın derneklerine yardımda bulunacak

     
 

Basın İlan Kurumunun, Türkiye genelindeki basın derneklerine şube müdürlükleri aracılığıyla yardım yapacağı bildirildi.

 
 

 

 

Basın İlan Kurumu (BİK), Türkiye genelindeki basın derneklerine şube müdürlükleri aracılığıyla yardımda bulunacak. Yardımlardan şube müdürlüğü bulunmayan illerdeki dernekler de faydalanabilecek.

BİK'ten yapılan açıklamaya göre, maddi destekten faydalanmak isteyen basın derneklerinin 31 Mart'a kadar kurumun 41 ilde bulunan şube müdürlüklerine başvuru yapmaları gerekiyor.

Yardım talep eden gazeteci derneğinin, 31 Aralık 2017 itibarıyla bulunduğu ilde ikamet eden basın kartı sahibi ve basın kartı almak için bekleme süresine tabi tutulmuş üyelerinin adını soyadını, kimlik numaralarını, basın kartı numaralarını ve ikamet bilgilerini içeren belgeleri, kurum başvuru dilekçesi ile teslim etmeleri gerekiyor. Ayrıca üye kayıt defteri ile mutabakatı sağlanmak suretiyle yardım talep eden gazeteci derneğinin, bulunduğu yerdeki il dernekler müdürlüğü veya ilgili Basın İlan Kurumu şube müdürlükleri tarafından onaylanmış olması şartı aranıyor.

Onaylatılan üye listesi; listede isimleri bulunan şahısların 31 Aralık 2017 tarihi itibarıyla basın kartı sahibi ve basın kartı almak için bekleme süresine tabi tutulmuş üyeler olduklarını tevsik ettirmek maksadıyla yardım talep eden gazeteci derneğinin bulunduğu yerden sorumlu olan Basın Yayın ve Enformasyon İl Müdürlüğüne onaylatılmış olması da şartlar arasında yer alıyor.

Başvuru sahiplerinin yardıma hak kazanıp kazanmadıklarının tespiti sürecinde, Basın İlan Kurumu lüzum görülen hallerde gazeteci derneklerinden bilgi ve belge talep edebilecek. Başvuru yapmak isteyen basın dernekleri için başvuru evrakı kurumun internet sitesinde yer alıyor.

 

 
     
 

Yorum yazmak için tıklayın

 

   

30.01.2018

 
   
     
 
 
 

~~ F&F Gazetecilik İlan ve Reklam Ajansı ~~
* Sitede yayınlanan,Bölgede İlk Haber kaynaklı haberlerin izin alınmadan veya kaynak belirtilmeden kullanılması yasaktır.
* Sitemiz 1024*768 piksel ve üstü ekran çözünürlüklerinde sorunsuz görüntülenmektedir.Tavsiye edilen çözünürlük: (1280*1024)