Esenler'in Haftalık Tek Yerel Gazetesi
   
    | Bize Ulaşın  | Giriş Sayfam Yap  | Sık Kullanılanlara Ekle  |     
 
 »   Anasayfa
 »   Eğitim
 »   Sağlık
 »   Spor
 »   Siyaset
 »   Vitrin
 »   Arşiv
 »   İletişim
   
   
   

Yunanistan bakın ne okuyor

     
 

 “Beni tefe koyarlar ama keşke Yunan galip gelseydi” diyen Kadir Mısıroğlu’nu isim vermeden eleştiren Yalçın Bayer, “Atatürk’ü tanımayan bu akılsız, Yunan milletini de tanımıyor” diye yazdı.

 
 

 

 

Hürriyet gazetesi yazarı Yalçın Bayer, Akkan Suver’in kendisine verdiği bilgileri köşesine taşıdı. Yunanistan’da Mustafa Kemal Atatürk’ün “Nutuk” kitabının en çok satanlar arasında olduğu bilgisini paylaşan Yalçın Bayer, kitapçıların vitrinlerini de “Nutuk”un süslediğini yazdı.

“Beni tefe koyarlar, ama keşke Yunan galip gelseydi” diyen, İstiklal şairimiz Mehmet Akif Ersoy’a küfür eden Kadir Mısıroğlu’nu isim vermeden eleştiren Yalçın Bayer, “Atatürk’ü tanımayan bu akılsız, Yunan milletini de tanımıyor” diye yazdı.

Yalçın Bayer’in köşesindeki ilgili bölüm şöyle:

“Adını söylemeğe gerek duymadığım birisi epeyi zamandır, Atatürk hakkında abuk sabuk yazılar yazıyor, akıl almaz değerlendirmeler yapıyor. Ne acıdır ki, bazı TV’ler bu aklını kaybetmişe ekranlarında yer veriyor.

Atatürk’ü tanımayan bu akılsız, Yunan milletini de tanımıyor.

Oysa bugün Yunanistan’da en çok satan kitaplar arasında Atatürk’ün iki ciltlik Nutuk kitabı vitrinleri süslüyor.

Gene kitapçı vitrinlerinde halen Hristos Hristodulu’nun ‘Mustafa Kemal’in Selanikte Yaptıkları ve Yaşadıkları’; Vasilis Dimitris’in ‘Bir Evin Hikayesi’ ve Türk yazar Enis Tulça’nın Yunan ‘Venizelos-Atatürk ve Büyükelçi Enis Bey’ kitapları bulunmaktadır. Kitapların Atatürk’e sevgi sunduğunu bilmem, söylememe gerek var mı? Bunu söylüyorum zira, bu defa akla kitaplar O’nu kötüleyebilir düşüncesi gelmesin, diye...

http://odatv.com/images/resimler/ata-1(1).jpg

Öte yandan 2012 yılında Yunanistan’ın saygın gazetelerinden Ta Nea ‘Dünyayı Değiştiren Konuşmalar’ başlığıyla Atatürk’ün ‘Nutuk’ kitabını okurlarına ek olarak dağıttı.

Diyebilirsiniz ki Türk’ün Kurtuluş Savaşı’nı bilmeyen, Yunanistan’ı nereden bilebilsin?

(Not: Parlak kağıda itinalı olarak basılmış orijinal Nutuk Kitabı’nın 1.cildi 688, 2.cildi 630 sahife. Nutuk’un 2.cildinde küçük bilgi notları da mevcuttur.)  

 

 
     
 

Yorum yazmak için tıklayın

 

   

11.09.2017

 
   
     
 
 
 

~~ F&F Gazetecilik İlan ve Reklam Ajansı ~~
* Sitede yayınlanan,Bölgede İlk Haber kaynaklı haberlerin izin alınmadan veya kaynak belirtilmeden kullanılması yasaktır.
* Sitemiz 1024*768 piksel ve üstü ekran çözünürlüklerinde sorunsuz görüntülenmektedir.Tavsiye edilen çözünürlük: (1280*1024)