Esenler'in Haftalık Tek Yerel Gazetesi
   
    | Bize Ulaşın  | Giriş Sayfam Yap  | Sık Kullanılanlara Ekle  |     
 
 »   Anasayfa
 »   Eğitim
 »   Sağlık
 »   Spor
 »   Siyaset
 »   Vitrin
 »   Arşiv
 »   İletişim
   
   
   
Başbuğ'dan Zeytin Dalı yorumu!

     
 

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ, Zeytin Dalı Harekatı'nın başarılı olması halinde Kürt koridorunun Akdeniz'e uzanmasını engelleyeceğini söyledi

 
 

 

 

Eski Genelkurmay Başkanı emekli Orgeneral İlker Başbuğ'dan Afrin operasyonuna ilişkin bir açıklama geldi.

Hürriyet'e konuşan Başbuğ, operasyon başarıya ulaştığında Kürt koridorunun Akdeniz’e uzanmasının engelleneceğini söyledi. 

''Pikolojik bir darbe olur''

Başbuğ, "Afrin’de Kürt dağlarından atlıyorsunuz, Amanos’lara geliyorsunuz. Afrin’i PKK’dan temizlerseniz bu tehdidi yerinde etkisiz hale getirirsiniz. Önemli olan en azından kısa vadede, Kürt koridorunun Akdeniz’e kadar uzanması ihtimalini kırarsınız. Bu manevi, psikolojik bir darbe olur" diye konuştu.

"Zayiatsız olmaz"

Afrin temizlenmediği takdirde Türkiye için hayati güvenlik sorunu oluşturacağını belirten Başbuğ, şunları kaydetti:

"PKK’nın yıllardır üs olarak kullandığı bölge. Afrin’e operasyon zor bir harekat. Çok daha zor. Coğrafya zor, ikincisi Afrin’de YPG ile ilk defa direk çatışmaya giriyorsunuz. Türk Silahlı Kuvvetleri bunu başarıyla yerine getirir. Komutanlar için bir askeri harekatta en önemli husus bu harekatın en az zayiatla yapılabilmesi. Ancak zayiatsız harekat olmaz."

 

 
     
 

Yorum yazmak için tıklayın

 

   

22.01.2018

 
   
     
 
 
 

~~ F&F Gazetecilik İlan ve Reklam Ajansı ~~
* Sitede yayınlanan,Bölgede İlk Haber kaynaklı haberlerin izin alınmadan veya kaynak belirtilmeden kullanılması yasaktır.
* Sitemiz 1024*768 piksel ve üstü ekran çözünürlüklerinde sorunsuz görüntülenmektedir.Tavsiye edilen çözünürlük: (1280*1024)