Esenler'in Haftalık Tek Yerel Gazetesi
   
    | Bize Ulaşın  | Giriş Sayfam Yap  | Sık Kullanılanlara Ekle  |     
 
 »   Anasayfa
 »   Eğitim
 »   Sağlık
 »   Spor
 »   Siyaset
 »   Vitrin
 »   Arşiv
 »   İletişim
   
   
   
Balcı: Ödevsiz öğrencilik olamaz!

     
 

Yarıyıl tatilinin sona ermesinin ardından öğrencilere ve velilere açıklamalarda bulunan Esenler Aksoy İmam Hatip Orta Okulu Müdürü Mahmut Balcı, “Başarılı olmak istiyorsak, disiplin ve ödevlerimize dikkat etmeliyiz” dedi.

 
 

 

 

Yarıyıl tatilinin sona ermesinin ardından eğitim-öğretimin ilk gününde öğrenci ve velilerle bir araya gelen Esenler Aksoy İmam Hatip Orta Okulu Müdürü Mahmut Balcı, çeşitli konularla ilgili açıklamalarda bulundu.  

“Başarılı olmak istiyorsak önce disiplinli olmalıyız ve ödevlerimize dikkat etmeliyiz” diyen okul Müdürü Mahmut Balcı, “Birinci dönemde olduğu gibi başarıya odaklanmaya aynen devam etmemiz gerekir” dedi. Balcı şunları söyledi:  

“Birinci dönemde dikkat etmeye çalıştığımız disiplin, emek vermek ve başarıya odaklanmaya aynen devam etmeliyiz. Aksi bir durum okul olarak yerimizde saymak olacaktır.  

Yarıyıl tatilinde öğrencilerin ve bazı velilerin en çok hoşuna giden haber belki de Sayın Bakanımız Prof.Dr. Nabi Avcı’nın ‘Tatilde öğrencilere ödev verilmeyecek, ödev verenlere soruşturma açılacak’ şeklindeki açıklaması oldu.  

Daha küçük yaşlardan itibaren sürekli kitap ve dergi okumaya çalıştığını bizzat kendisinden dinlediğim Sayın Bakanımızın ödevle ilgili açıklamasının amacının tam anlaşılamadığını düşünüyorum. Çünkü herkes bu açıklama üzerine ödev vermek yasaklanmış demeye başladı.  

Sayın Bakanımızın amacı öğretmenlerin öğrencilere ödev verirken anlamsız ödevlerle uğraşmak yerine daha anlamlı işler yapmaya yönlendirmeyi öne çıkarmak istemektedir. Çünkü birçok öğrenci öğretmenin verdiği ödevi internetten buluyor, okumadan, anlamadan çıktısını alıp ödev diye öğretmene teslim ediyor.  

Bu şekilde yapılan ödevler bir vakit israfıdır. Her öğrenci şöyle düşünmelidir. Benim bugünkü ödevim öğretmen söylememiş olsa dahi okulda işlediğim bir dersi akşam evde mutlaka tekrar etmeliyim.  Ödevsiz öğrencilik olmaz.  

Disiplin olmadan, emek olmadan başarı olmaz. Öğrenciler başarılı ve başarısız, tembel ve çalışkan diye ikiye ayrılır. Başarı tesadüfen gelip bizi bulmaz. Okul idaresinin veliye gönderdiği bir mektubu velisine vermeyi bile unutan bir öğrenci, dikkatsiz bir öğrenci demektir. Herkes bulunduğu yerde üzerine düşen sorumlulukları yerine getirmeli. Başarı okumadan, emek göstermeden olmaz.” diye konuştu.  

Esenler Aksoy İmam Hatip Orta Okulu Müdürü Mahmut Balcı, birinci dönemin sonunda alınan karnelerin bir kenara atılmayıp dikkate alınmasını, ikinci dönemde de disiplinden, okula vaktinde ve öğrenci kıyafeti ile gelmenin önemini hatırlattı.  

 

 

 
     
 

Yorum yazmak için tıklayın

    Formun Altı 17.02.2016  
   
     
 
 
 

~~ F&F Gazetecilik İlan ve Reklam Ajansı ~~
* Sitede yayınlanan,Bölgede İlk Haber kaynaklı haberlerin izin alınmadan veya kaynak belirtilmeden kullanılması yasaktır.
* Sitemiz 1024*768 piksel ve üstü ekran çözünürlüklerinde sorunsuz görüntülenmektedir.Tavsiye edilen çözünürlük: (1280*1024)