Esenler'in Haftalık Tek Yerel Gazetesi
   
    | Bize Ulaşın  | Giriş Sayfam Yap  | Sık Kullanılanlara Ekle  |     
 
 »   Anasayfa
 »   Eğitim
 »   Sağlık
 »   Spor
 »   Siyaset
 »   Vitrin
 »   Arşiv
 »   İletişim
   
   
   

Bağcılarda okul temizliği

     
 

Bağcılar’da 2017-2018 eğitim öğretim sezonu hazırlıkları kapsamında ilçe genelinde bulunan 110 okul köşe bucak temizleniyor.

 
 

 

 

Hijyen kurallarına dikkat eden Bağcılar Belediyesi ekipleri, sınıflardan laboratuvarlara kadar öğrencilerin temas ettiği her noktayı önce silip süpürüp ardından da ilaçlıyor.  

18 Eylül günü başlayacak olan 2017-2018 eğitim öğretim döneminde Bağcılar ilçesinde 110’u devlet 54’ü özel olmak üzere 164 okulda toplam 143 bin 230 öğrenci eğitim görecek. 751 bin 510 nüfusuyla İstanbul’un en büyük 3’üncü ilçesi olan Bağcılar’daki okullar yeni eğitim öğretim sezonunda öğretmen ve öğrencilere hizmet vermek üzere hazırlanıyor.

 Güvenlik kameraları, projeksiyon sistemi ve bilgisayarlarla donatılan okullarda öğrencilere güvenli bir ortamda eğitim veriliyor.

“Ekipler temizlik yaparken hijyene çok dikkat ediyor”

 Bağcılar Belediyesi de her sene olduğu gibi bu yıl da eğitim kurumlarına desteklerini devam ettiriyor. Öğrencilerin sağlıklı ve huzurlu bir ortamda eğitim görebilmesi amacıyla 110 devlet okulundaki sınıfların, laboratuvarların ve öğretmen odalarının temizliği ile ilaçlanması Bağcılar Belediyesi ekipleri tarafından düzenli olarak gerçekleştiriliyor.

 Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğüne bağlı ekipler okullarda öğrencilerin okul içinde adım attığı her yeri dip köşe temizliyor. Hijyene önem veren ekipler, sınıf ve koridorları önce süpürüyor ardından da köpüklü suyla yıkıyor. Son olarak da ilaçlama yaparak eğitim yuvalarını temiz ve güvenli hale getiriyor.

İhtiyaç durumunda bazı okulların boya ve badanası da yine belediye ekipleri tarafından yapılıyor. Boya ve badanası yapılan eğitim yuvaları temizliğiyle de dikkat çekiyor.

Bağcılar’da eğitime her zaman öncelik verdiklerini kaydeden Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, “Yeni eğitim öğretim sezonunda da eğitim yuvalarına desteğimiz devam ediyor. Geleceğimizi emanet edeceğimiz çocuklarımızın hijyenik şartlarda eğitim alması için ilçemizdeki okullarımızı temizliyoruz. Bütün çabamız ve gayretimiz çocuklarımızın sağlıklı bir ortamda eğitim görmeleri” dedi.  

 

 
     
 

Yorum yazmak için tıklayın

 

   

12.09.2017

 
   
     
 
 
 

~~ F&F Gazetecilik İlan ve Reklam Ajansı ~~
* Sitede yayınlanan,Bölgede İlk Haber kaynaklı haberlerin izin alınmadan veya kaynak belirtilmeden kullanılması yasaktır.
* Sitemiz 1024*768 piksel ve üstü ekran çözünürlüklerinde sorunsuz görüntülenmektedir.Tavsiye edilen çözünürlük: (1280*1024)