Esenler'in Haftalık Tek Yerel Gazetesi
   
    | Bize Ulaşın  | Giriş Sayfam Yap  | Sık Kullanılanlara Ekle  |     
 
 »   Anasayfa
 »   Eğitim
 »   Sağlık
 »   Spor
 »   Siyaset
 »   Vitrin
 »   Arşiv
 »   İletişim
   
   
   
Avukatı dövüp silah çekmişti!

     
 

Avukatı dövüp silah çekmişti, o komiserin odasından neler çıktı?

 
 

 

 

İstanbul Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü'nde görevli bir komiserin, polis merkezinde avukatı önce dövmesi sonra da ona silah çekmesini Kanal D Haber'den Emrullah Erdinç ve kameraman Uğur Kara ekrana taşımıştı. İşte o komiserle ilgili soruşturma başlatıldı. Makam odası arandı. Makam odasından çok sayıda sopa ve benzeri alet çıktı.  

Görüntüler üst amirlerinin odasında yaptığı aramadan. Aramanın nedeni ise İstanbul Bayrampaşa İlçe Emniyet Müdürlüğü Araştırma Büro Amirliği'nde avukata dayak atılması ve silahla korkutulmasıydı. O görüntülerin ortaya çıkmasından sonra hem savcılık hem de İstanbul Emniyet Müdürü Mustafa Çalışkan harekete geçti. Çalışkan, soruşturma konusu olan iddiaların titizlikle araştırılmasının talimatını verdi.  

Gasp Büro Amirliği polisleri de soluğu karakolun içinde kadın avukata sopayla vuran komiserin odasında aldı. Ve ellerindeki arama izniyle amirlerinin odasına arama yapmaya başlandı. Aramalar sırasında bir polis merkezinde bulunmaması gereken nunçaku ile çok sayıda sopa bulundu. Polislerin yaptığı aramaya, karakolda dayak iddialarıya gündeme gelen Araştırma Büro Amirliği'ndeki diğer polisler tepki gösterdi. Aramalar sadece büro amirinin odasında yapılmadı. Polis merkezinin diğer odalarında da suç unsuru olabilecek deliller arandı.  

Polis, arama sonrasında polis merkezinde bulduğu çok sayıda silah, sopa ve suç aleti özelliği taşıyan aletlere el koydu. Sonrasında da karakolda dayak iddiasına adı karışan amirle birlikte dört polis ve bir de temizlik görevlisini gözaltına altı. Kadın görevlinin yakalanmasının nedeni ise klimanın üstünde duran silahı avukata doğrultmasıydı. Soruşturma sonunda ise polislerin tamamı görevden alındı.

 

 
     
 

Yorum yazmak için tıklayın

 

   

05.09.2018

 
   
     
 
 
 

~~ F&F Gazetecilik İlan ve Reklam Ajansı ~~
* Sitede yayınlanan,Bölgede İlk Haber kaynaklı haberlerin izin alınmadan veya kaynak belirtilmeden kullanılması yasaktır.
* Sitemiz 1024*768 piksel ve üstü ekran çözünürlüklerinde sorunsuz görüntülenmektedir.Tavsiye edilen çözünürlük: (1280*1024)