Esenler'in Haftalık Tek Yerel Gazetesi
   
    | Bize Ulaşın  | Giriş Sayfam Yap  | Sık Kullanılanlara Ekle  |     
 
 »   Anasayfa
 »   Eğitim
 »   Sağlık
 »   Spor
 »   Siyaset
 »   Vitrin
 »   Arşiv
 »   İletişim
   
   
   

CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay:

Yeniden adayım

     
 

17 Aralık 2017’de yapılacak olan Esenler İlçe Kongresi’nde hazırlıklar sürerken genel merkez tarafından İl ve İlçe başkanlıklarına gönderilen bir yazıyla, 3 Şubat'ta başlatılan kongreler sürecinin durdurulduğu belirtildi.

Genel Merkez tarafından alına karara saygı duyduklarını belirten CHP Esenler İlçe Başkanı Bülent Ütebay, yaptığı açıklamada, “Yapılacak olan ilk kongrede yeniden adayım” dedi.

 
 

 

 

BÖLGEDE İLK HABER

İki yıl yapılan kongrede örgüt tarafından seçildiğini hatırlatan Ütebay, ertelenmiş olsa dahi önümüzdeki kongrede aday olarak çalışmalarını devam ettirmek istediğini vurguladı.  “Şu ana kadar Sosyal Medya’dan öğrendiğim kadarıyla Erdoğan Aksu başkanlığa aday olacak. Onun dışında başkanlığa aday şu anda yok” diyen Ütebay, geçtiğimiz ekim ayında parti üyelerinin oylarıyla delegelerinin seçildiğine vurgu yaparak  “Ancak CHP demokrat bir parti, parti içi demokrasi de uygulanmakta olduğundan başka aday ya da adaylar çıkabilir” şeklinde konuştu. 

Açıklamalarında Esenler Belediyesi’nin hizmetlerine de değinen Ütebay, “Başkan Göksu, medyatik görünmenin dışında Esenler’e kalıcı eserler bırakamıyor. Kalıcı eser dediği Havaalanı Mahallesi’ndeki kentsel dönüşüm ise tam bir rezalet. Diğer hizmetleri de zaten İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin katkılarıyla gerçekleştirebildi” dedi.

Ütebay  ayrıca “Esenler’in girişine Huzurkent  yazmak’la huzurlu olunmuyor”  diyerek Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu’ya göndermede bulundu.

Geçtiğimiz referandum oylaması’nda Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın “Esenler’de yüzde 85 oy bekliyorum” dediğini ancak oluşturdukları platformla Esenler’de evet oyunu yüzde 66 ‘da kaldığını hatırlatan Ütebay, “Görülüyor ki, Esenler’de umduklarını bulamadılar. Bu tablo Başkan Göksu’yu da zor durumda bırakmıştır. Tablo onlar açısından hiç iç açıcı değil” diyerek sözlerini tamamladı.

 

 
     
 

Yorum yazmak için tıklayın

 

   

04.12.2017

 
   
     
 
 
 

~~ F&F Gazetecilik İlan ve Reklam Ajansı ~~
* Sitede yayınlanan,Bölgede İlk Haber kaynaklı haberlerin izin alınmadan veya kaynak belirtilmeden kullanılması yasaktır.
* Sitemiz 1024*768 piksel ve üstü ekran çözünürlüklerinde sorunsuz görüntülenmektedir.Tavsiye edilen çözünürlük: (1280*1024)